پنجشنبه، ۰۱ آبان ۹۳ - ۰۹:۵۶

به گزارش خبرنگار مهر، همایش “طلایه‌ داران تبلیغ”ظهر پنچ شنبه با حضور مرتضی روزبه استاندار، مدیر کل و معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی…

به گزارش خبرنگار مهر، همایش “طلایه‌ داران تبلیغ”ظهر پنچ شنبه با حضور مرتضی روزبه استاندار، مدیر کل و معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی استان، امام جمعه موقت شهر قزوین، نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب الامر(عج)،جمعی از مسئولین و روحانیون استان در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.

حجت الاسلام علی نعمت اللهی در این همایش با اشاره به ضرورت درک ابعاد قیام امام حسین اظهارداشت: عزاداری ها و مرثیه سرایی ها در این مراسمات باید در راستای شناخت شخصیت و اهداف حضرت اباعبدالله باشد.

وی بیان کرد: مجلس عزای امام حسین دارای احترام و شأن ویژه ای است از این رو همه باید این مراسم را بگونه ای برگزار کنند که ضمن ادای حق عزاداری حرمت این مراسم نیز حفظ شود.

مدیر کل اداره تبلیغات استان افزود: عزاداران حسینی سعی کنند در مراسمات خود از استفاده از ابزارات و شیوه های ناهنجار عزاداری خودداری کنند.

حجت الاسلام علی نعمت اللهی با تأکید بر بعد فرهنگسازی واقعه کربلا و ایام محرم الحرام اظهارداشت: یکی دیگر از مواردی که باید در مراسمات عزاداری امام حسین (ع) باید مد نظر قرار گیرد توجه و اهتمام به بعد فرهنگسازانه این مراسم است چنانکه عزاداران حسینی باید با اشاعه این فرهنگ از اصول و عقاید دین اسلام و مذهب شیعه دفاع کنند.

صدیقی: تجهیز درمانگاه حرم دوطفلان مسلم نیاز به کمک های مردمی دارد

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین در ادامه این مراسم گفت: در راستا تجهیز و تکمیل حرم دو طفلان مسلم تجهیز درمانگاه این بارگاه مقدس نیاز به کمک های مردمی دارد.

محمدرضا صدیقی با اشاره به نیاز 3 میلیارد تومانی برای بازسازی درمانگاه حرم دو طفلان مسلم بیان کرد: این حرم مقدس که توسط اهالی مومن شهر قزوین در حال بازسازی است از جمله زیارتگاه های م پرتردد کشور عراق محسوب می شود از این رو احداث و بهره برداری از یک باب درمانگاه از جمله نیازهای جدی زائران در این حرم مطهر است

این مسئول گفت: ایام عزای حسینی در دو ماه محرم و صفر فرصت مغتنمی برای جمع آوری کمک های خیرین برای بازسازی و تجهیز بقاع متبرکه در عالم شیعه است.

وی ادامه داد: در این بین روحانیون می توانند با تشریح ثواب دنیوی و اخروی کمک به بازسازی بقاع ائمه نقش موثری را در جمع آوری کمک های مردمی داشته باشند.

صدیقی بیان کرد: ایام ماه محرم و صفر فرصت خوبی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی است که در این راستا روحانیون می‌توانند نقش بسزایی را ایفا کنند.

این مسئول ادامه داد: روحانیون با تبیین و انجام عمل نیک در بازسازی عتبات عالیات و طفلان دو مسلم (ع) می‌توانند کمک‌های مردمی خوبی را در تجهیز درمانگاه دارالشفا و بازسازی عتبات عالیات جمع‌آوری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.