پنجشنبه، ۳۰ مرداد ۹۳ - ۱۱:۵۸

مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان از مجروح شدن یکی از محیط بانان این استان توسط شکارچیان غیرمجاز خبر داد. سعید…

مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان از مجروح شدن یکی از محیط بانان این استان توسط شکارچیان غیرمجاز خبر داد.

سعید شکری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، با اعلام این خبر اظهار کرد: یک اکیب سه نفره از محیط بانان محیط زیست استان ساعت 3 بامداد امروز 30 مرداد ماه در حال گشت‌زنی شبانه در منطقه خوش ییلاق شاهرود هستند که به چهار شکارچی غیرمجاز برخورد و آنها را تعقیب می کنند.

وی ادامه داد: شکارچیان متخلف که سوار بر دو موتورسیکلت هستند از محل فرار کرده و محیط بانان به تعقیب آنان می پردازند که در بین راه شکارچیان به طرف محیط بانان شلیک می کنند و تیر نخست به شیشه خودرو برخورد می‌کند اما یکی از محیط بانان در شلیک دوم زخمی می شود.

شکری با بیان اینکه شلیک از سوی یک سلاح ساچمه‌ ای صورت گرفته است، افزود: ساچمه‌هایی از این فشنگ به صورت این محیط بان برخورد و بعد از عبور از فضای دهان وی از صورت وی بیرون می زند.

وی با بیان اینکه این محیط بان شاهرودی، حسین عجم نام دارد، اظهار کرد: این محیط بان هم اکنون در بیمارستان شاهرود بستری است و خوشبختانه حال عمومی وی خوب است.

مدیر روابط عمومی محیط زیست استان سمنان گفت: شکارچیان بعد از مجروح کردن این محیط بان از منطقه فرار کرده و شناسایی نمی‌شوند البته سرنخ هایی وجود دارد که همکاران در حال پیگیری هستند و امیدواریم به زودی خاطیان دستگیر و مطابق قانون با آنها برخورد شود.

وی گفت: ممکن است محیط بان شاهرودی ظرف یکی – دو روز آینده از بیمارستان مرخص شود.

به گزارش ایسنا، محیط زیست استان در یک دهه گذشته چندین شهید در حفاظت از انفال الهی و حفاظت محیط زیست تقدیم کرده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *