دوشنبه، ۱۰ مهر ۹۶ - ۰۹:۲۵
مجسمه فلتیپو Feltepve شهر بوداپست

مجسمه فلتیپو Feltepve شهر بوداپست مجارستان در حالی این روزها سر از خاک برآورده است که ساکنین شهر بوداپست ، پایتخت کشور مجارستان از…

مجسمه فلتیپو Feltepve شهر بوداپست مجارستان در حالی این روزها سر از خاک برآورده است که ساکنین شهر بوداپست ، پایتخت کشور مجارستان از حضور این مجسمه‌ عظیم در یکی از میدان های این شهر متعجب شده اند. مجسمه‌ ای که از زیر زمین قد علم کرده بود! مجسمه‌ای غول‌آسا که از دل زمین بیرون آمده بود. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

خالق مجسمه فلتیپو Feltepve شهر بوداپست ، هنرمندی است مجارستانی به نام اروین هرو لورانت Ervin Herve-Loranth که نام اثر خود را فلتیپو  Feltepve گذاشته که به معنی قد برافراشته یا بیرون زده است.

مجسمه فلتیپو Feltepve شهر بوداپست که در میدان ایشتوان سچشینی Istvan Szechenyi Square قرار دارد، مجسمه‌ی بزرگی است که مرد غول‌آسایی را نشان می‌دهد که از زیر لحافی پوشیده شده با چمن بیرون آمده است.

جنس مجسمه فلتیپو Feltepve شهر بوداپست از پلی‌استر است و در واقع برای نمایشگاه هنر معاصر بوداپست ساخته شده و همانطور که در تصاویر می بینید شکل و شمایل این غول خشمگین مانند این است که از زیر زمین با تلاش زیاد برای رسیدن به هوای باز از دل زمین بیرون آمده است.

قصد سازنده‌ی ۴۸ ساله‌ی این اثر به گفته‌ی خودش نشان دادن این بود که آثار هنری می‌توانند بخشی از هویت یک شهر باشند و حتی به عنوان ساختمانی در کوچه و خیابان‌ها قرار گیرند. همچنین معتقد بود که آثار هنری بیشتری می‌بایست در سطح شهر جای بگیرند تا مردم با هنر آشتی کنند.

این در حالی است که عده‌ای آن را نماد آزادی و ساختار شکنی و البته عطش انسان برای آزادی می‌دانند تا به مخاطبان پیام هنر را برسانند.

لازم به اشاره است که پس از اتمام نمایشگاه هنر بوداپست این غول سرکشیده به شهر اولم Ulm در کشور آلمان منتقل شد تا آنجا هم بازدیدکنندگان را متعجب کند.

با هم در میهن پست تصاویری از مجسمه فلتیپو Feltepve شهر بوداپست را تماشا می کنیم.

 

[highlight]منبع [/highlight]  Daily Mail

8 دیدگاه برای “نگاهی به مجسمه فلتیپو Feltepve شهر بوداپست مجارستان”

 1. راستين گفت:

  ترسناکه

 2. كامياب گفت:

  افرین به این اعتقادات

 3. هومن گفت:

  جالبه

 4. صابر گفت:

  جلوی نمای ساختمان پشت رو گرفته

 5. سهيلد گفت:

  بزرگه خیلی

 6. قاري گفت:

  چطوری منتقلش میکنن 😐

 7. كيانوش گفت:

  پولی استر سبک تر از سنگه
  به خاطر همین میتونن جا به جا کنن

 8. سما گفت:

  افرین به دستای هنرمندش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.