یکشنبه، ۰۴ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۷

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام احمد سالك عصر شنبه در همايش حوزويان ما نگرانيم كه در مدرسه فيضيه برگزار شد اظهار كرد: در…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام احمد سالك عصر شنبه در همايش حوزويان ما نگرانيم كه در مدرسه فيضيه برگزار شد اظهار كرد: در كشور امام زمان(عج) تنفس و حركت و خدمت مي كنيم و مدافع اسلام ناب محمدي با محوريت حاكميت ديني يعني آيت‌الله العظمي امام خامنه‌اي هستيم كه اينها از نعمت‌هاي بزرگ است.

وي از مردم ايران به مردمي غيور و بيدار و هميشه در صحنه و فهيم نسبت به راهنمايي هاي مقام معظم رهبري ياد كرد و گفت: مقام معظم رهبري كه در جريان فتنه 88 فرمودند خواص مردود شدند، اين ملت جلوتر از خواص مردود حركت كردند.

وي اضافه كرد: با حضور اين مردم غيور، فهيم و ولايتي و آماده به خدمت در مقابل جبهه عظيم سلطه و استكبار جهاني، جبهه عظيمي با رويكرد فرهنگي به منظور تعميق بخشي آموزه‌هاي ديني و توام با بصيرت با هدف حاكميت كردن دين در جامعه تشكيل داده و حضور فعال در سنگرهاي مختلف اين نظام داريم.

سالك تاكيد كرد: ما پرچمداران شهدايي هستيم كه خرمشهر را با رشادت و اعتقاد و ايمان و استقامت خود و ايستادگي در مقابل دشمن قسم خورده اسلام پيروزي‌هايي به وجود آوردند و امروز در مدرسه فيضيه در سالگرد پيروزي خرمشهر، تداوم بخش راه شهداي خرمشهر هستيم.

كفن ما روي سر ماست

نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي گفت: در اين مسير با همه چيز و به مصداق كلام اميرالمومنين با همه قدرت و دشمن شناسي و آينده نگري و خشم سنگين نسبت به دشمنان اسلام جمجمه خويش را در طبق اخلاص نهاده ايم و اعلام مي كنيم كفن ما روي سر ماست. قطرات خون مي رود و مي آيد، خدا كند كه هديه شهادت را نصيب ما گرداند و در اين مسير مدافع سرسخت اسلام و امت هستيم و با انسان‌هاي آزاده جهان، زنجير را از پاي مظلومان برداريم و اين درس را از طريق اهل بيت آموخته ايم.

وي با بيان اينكه صهيونيسم بين المللي و آمريكاي ظالم و جنايتكار در منطقه و جهان تصميم گرفته‌اند نور خدا را خاموش كنند، اظهار كرد: آنها همه ابزار را به كار گرفته اند تا اينكه نور الهي را خاموش كنند ولي اين كار اتفاق نخواهد افتاد و به شكست دشمنان ختم خواهد شد.

اهل هوچي بازي نيستيم

رئيس كميسيون فرهنگي مجلس تاكيد كرد: ما در جهان منطق داريم و مبتني بر تفكر و تعقل و استقلال با جهانيان صحبت مي‌كنيم. با بينات حرف مي‌زنيم، اهل هوچي بازي و دگرديسي و تحولات شيطاني نيستيم و در مسير حق با بينات و ادله صحبت و دين حق صحبت مي كنيم كه مدار حق علي است.

وي با بيان اينكه در اين مسير هيچ نگراني نداريم زيرا همه نعمت‌ها در اختيار ماست اظهار كرد: جريان شيطاني تلاش مي كند كه با همه قدرت بر نعمت رهبري و قدرت حاكميتي دست پيدا كند و بر مومنان مسلط شود ولي خدا مي‌فرمايد اين دست شيطاني و استكباري را قطع مي كنيم.

وي اضافه كرد: اين دست استكباري را با انسان‌هاي مومن و معتقد و انسان‌هايي كه جز از خدا نمي‌نترسند مثل حضرت امام خميني و با قدرت يداللهي ملت متحد و با بسيجيان سلحشور كه هشت سال دفاع از مقدسات و مردم كردند و هيچ كوتاه نيامدند قطع مي‌كنيم.

وي گفت: امروز مومنان و بسيجيان پشت سر آيت‌الله العظمي امام خامنه‌اي و مراجع بزرگ تقليد در قم، اصفهان و مشهد قرار گرفته‌اند و حركت مي‌كنند.

سپر ولايت در روز سختي باشيد

حجت الاسلام سالك با اشاره به روايتي از اميرالمومنين(ع) در مورد وظايف مومنان، خطاب به شركت كنندگان و طلاب اظهار كرد: شما برادران و خواهران ولايتمدار و انسان‌هاي شريف و مبلغان بايد سپر دست ولايت در روز سختي باشيد و نگذاريد تيري به رهبري اصابت كند.

رئيس كميسيون فرهنگي مجلس تاكيد كرد: سينه‌هاي ما آماج گلوله‌هاي دشمن بوده و هست و خواهد بود ولي نبايد اجازه بدهيم مقام معظم رهبري اين جمله را بيان كنند كه بنده هم نگران هستم. مگر من و شما سپر دست ولايت نيستيم.

وي گفت: اي امام خامنه‌اي از فضاي اين مدرسه فيضيه اعلام مي‌كنيم كه پاي فرمان شما تا آخرين نفس و تا آخرين قطره خون در مقابل بدخواهان، جريانات واداده داخلي و در مقابل دشمنان تا آخر ايستاده ايم و اجازه نخواهيم داد ذره اي به اين اسلام ناب لطمه اي بخورد.

برخي‌ها آنقدر ولايت ولايت كردند كه ما به خودمان شك كرديم

وي در بخش ديگري از سخنانش فرارسيدن سالروز شهادت امام موسي كاظم(ع) را تسليت گفت و اظهار كرد: اگر در خانه امام كاظم(ع) را دق الباب كنيم و بگوييم كليد بصيرت كجاست، كليد بصيرت در فقه و ژرف نگري در مسائل دين است.

سالك افزود: دشمنان با بيش از 3 هزار ماهواره و صدها سايت، قلب و ذهن ملت ما را در جريان جنگ نرم دستكاري مي كنند. هدفشان جوانان ما هستند. اين من و شمائيم كه بايد با ژرف نگري در مسائل ديني، دين را در اختيار جوانان بگذاريم و پاسخ شبهات را بدهيم.

نماينده مردم اصفهان با بيان اينكه برخي افراد اخيرا آنقدر ولايت ولايت كردند كه ما به خودمان شك كرديم، اظهار كرد: عده اي در اين مملكت بعد از روي كار آمدن دولت يازدهم فكر كردند فضاي بازي به وجود آمده است و سه حلقه تشكيل دادند كه حلقه سوم آن طراحان پشت پرده هستند و به ديگران گفتند آنقدر ولايت ولايت بكنيد كه بعضي‌ها شك كنند.

وي گفت: روساي ستادهاي سران فتنه چنان از مقام معظم رهبري هزينه مي كنند كه گويي 50 – 60 سال در دامن ولايت بزرگ شده‌اند.

سالك ادامه داد: وقتي خرمشهر آزاد شد عده اي به امام پيشنهاد دادند حالا كه قدرت را دست گرفته ايم با آمريكا مذاكره و مشكلات جنگ را حل كنيم. امام پاسخ محكم و ردي داد و با تدبير و استقامت پاسخ دادند كه خدا خرمشهر را آزاد كرد. همان افراد با همان جريانات در جريان مذاكرات وادادگي مي دهند و وقتي تحت امر قرار مي گيرند در اين قضيه مي مانند. بعضي ها به خود بنده گفتند بايد با آمريكا مذاكره و همه مسائل را حل كنيم. سئوال ما اين است كه به چه قيمتي؟ به قيمت دادن همه ارزشها و خون شهدا؟

كاهش 20 درصدي بودجه فرهنگي

رئيس كميسيون فرهنگي مجلس با اشاره به اين فرمايش مقام معظم رهبري كه تاكيد كردند ما با مذاكره مشكلي نداريم ولي به آمريكا اعتماد نداريم، اظهار كرد: امسال به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي مزين شده؛ مديريت جهادي را در ميدان نظامي ياد گرفته ايم و بلديم اما در ميدان جنگ فرهنگي و نرم نيازمند متولي هستيم.

حجت الاسلام سالك با بازخواني دل نگراني‌ها و دغدغه‌هاي مقام معظم رهبري پيرامون مسائل فرهنگي تصريح كرد: وقتي ما در برابر دشمنان انفعال نشان مي‌دهيم گرفتار تهاجم فرهنگي مي‌شويم.

به گفته رئيس كميسيون فرهنگي مجلس بودجه اي كه در لايحه 93 براي بخش فرهنگ در نظر گرفته شده بود 20 درصد نسبت به بودجه سال گذشته كاهش داشته است.

وي با بيان اينكه جرياناتي دنبال شوراي رهبري هستند اظهار كرد: مي‌گويند قانون مميزي كتاب را بردارند. در اين صورت هر قلم به دست مزدوري هر چه دلش مي خواهد در فضاي مسموم مي نويسد. من و شما رسالت داريم و بايد تلاش كنيم دين را در گوشه گوشه جهان منتقل كنيم و امروز استكبار از اسلام مي ترسد.

ما غفلت كرديم

وي ادامه داد: در مسائل فرهنگي رخنه ايجاد شده و به فرهنگ آسيب زده، ما غفلت كرديم و دير جنبيديم. بايد جبهه عظيمي تشكيل دهيم. فيضيه، مجلس، قوه قضاييه و همه مراكز پژوهشي و تحقيقاتي بايد جمع شوند و اسلام را به دنيا معرفي كنند و در برابر دشمنان صف طولاني تشكيل دهيم.

سالك تاكيد كرد: آمريكا و اسرائيل بداند تا اين ملت در صحنه است به هيچ وجه نمي توانند خدشه اي در انقلاب به وجود بياورند، اگرچه ضربه اي خورده ايم و بايد جبران كنيم.

مجلس خبرگان قوي و مجلس شوراي اسلامي ولايتي خواهيم داشت

رئيس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي با بازخواني فرمايشات بنيانگذار انقلاب اسلامي در مورد ويژگي‌هاي مقام معظم رهبري اظهار كرد: جريانات سياسي داخل كشور و كساني كه دنبال شوراي انقلاب هستند و مي‌خواهند در مذاكره همه مشكلات را با آمريكا حل كنند به دنبال همان دو هدف فتنه گران هستند، اول براندازي نظام و دوم انداختن ستون خيمه نظام يعني ولايت.

وي افزود: اگر آنها مي‌گويند مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان را تسخير مي‌كنند فقط و فقط هدفشان تضعيف رهبري است.

حجت الاسلام سالك در پايان اظهار كرد: ملت ما هوشيار است و مجلس خبرگان قوي و مجلس شوراي اسلامي ولايتي خواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.