چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۰۱

ˈخلف عبدالصمد خلفˈ عصرسه شنبه در نشستی با حضور مسوولان و تجار استان خوزستان در محل پایانه مرزی شلمچه اظهار امیدواری کرد که…

ˈخلف عبدالصمد خلفˈ عصرسه شنبه در نشستی با حضور مسوولان و تجار استان خوزستان در محل پایانه مرزی شلمچه اظهار امیدواری کرد که به زودی تمامی استان های کشورعراق ورود کالا از عربستان را ممنوع کنند.

وی گفت: کشور عربستان به صورت غیرمستقیم و از طریق برخی تجار فعال در عراق کالاهای مورد نیاز تروریست ها را تامین می کند.

رییس مجلس محلی استان بصره عراق افزود: هم اکنون دو استان واسط و کربلا نیز ورود کالاهای کشورعربستان را ممنوع کرده اند تا کمک رسانی این کشور به تروریست های گروه داعش متوقف شود.

عبدالصمد خلف بیان کرد: همه مسوولان کشور عراق می دانند که عربستان از گروه تروریستی داعش حمایت می کند و با توجه به خصومت کشورعربستان با کشورهای عراق ،لبنان ،سوریه و ایران باید تعاملات بیشتر شود .

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از سال 2003 تاکنون نزدیکترین کشور به عراق بوده و توافقنامه های همکاری بسیار خوبی بین تجار خوزستان و استان بصره منعقد شده است.

این مقام عراقی در خصوص وظایف مجلس محلی استان بصره عراق گفت: تمامی قوانین در استان بصره توسط مجلس محلی وضع می شود و استاندای بصره نیز مسوول اجرای این قوانین است.

عبدالصمد خلف خواستار تهیه کالاهای مورد نیاز استان بصره توسط تجار خوزستانی شد و افزود: با تحریم کالاهای عربستانی امیدواریم تجار استان خوزستان و ایران بتوانند نیاز های استان بصره را تامین کنند.

وی به ایجاد نمایشگاه دایمی استان خوزستان در استان بصره اشاره کرد و گفت: با توجه به موفقیت نمایشگاه سال قبل استان خوزستان در بصره مسوولان دو استان در تلاش هستند تا نمایشگاه دایمی خوزستان در بصره ایجاد شود.

رییس مجلس محلی استان بصره عراق بیان کرد: یکی از تفاهمات مهم منعقد شد بین دو استان بصره و خوزستان افزایش معاملات بین بازرگانان دو استان است که این تفاهمنامه موجب فعال شدن بخش های خصوصی و تجار دو استان شده است.

عبدالصمد خلف افزود: دربخش آموزش و پژوهش نیز دیدارهایی بین اساتید دو استان بصره و خوزستان انجام شده و اقدامات خوبی در زمینه تبادل استاد صورت گرفته است.

وی با اشاره به درمان برخی بیماران استان بصره در خوزستان گفت: در این خصوص باید از مسوولان نظام جمهوری اسلامی ایران قدردانی کنیم که شرایط درمان بیماران استان بصره را به صورت رایگان در خوزستان فراهم کرد.

رییس مجلس محلی استان بصره خطاب به مسوولان استان خوزستان افزود: امیداریم دو درخواست مهم مسوولان استان بصره شامل افتتاح دروازه دوم تجاری مرز شلمچه و تامین کالاهای ضروری این استان توسط تجار خوزستانی انجام شود.

عبدالصمد خلف با اشاره به برگزاری روز اقتصادی استان خوزستان در بصره گفت: در این خصوص باید با تشکیل جلساتی اقدامات لازم برای برگزاری روز اقتصادی خوزستان در بصره و روز اقتصادی بصره در خوزستان انجام شود.

در این نشست مسوولان و تجار بخش خصوصی دو استان خوزستان به بیان راهکارهایی برای بیشتر شدن ارتباطات تجاری بین دو استان خوزستان و بصره پرداختند.

7161/538

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.