چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۲۹

مهدی دریایی در حاشیه جشنواره ملی تئاتر بومی تیرنگ در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در مجلس نامه امیرکبیر بیشتر به مسائل مربوط…

مهدی دریایی در حاشیه جشنواره ملی تئاتر بومی تیرنگ در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در مجلس نامه امیرکبیر بیشتر به مسائل مربوط به صدارت و مملکت داری پرداخته شده است.

وی بیان داشت: در این اجرا رد پیشنهاد نماینده انگلیسها مبنی بر فرمانبرداری ایران از انگلیس توسط امیرکبیر، آئین حمام رفتن و بالاخره ماجرای کشتن امیرکبیر در حمام فین به نمایش گذاشته می شود.

وی عنوان کرد: نکته طلایی مجلس نامه امیرکبیر این است که از شیوه شبیه خوانی می توان برای بیان مسائل اجتماعی بهره برد و از شیوه تعزیه یا شبیه خوانی میت وان در تعلیم آداب نیز بهره برد.

دریایی در ادامه به مشکلات تئاتر اشاره و اضافه کرد: یکی از مشکلات عمده تئاتر امروز، نبود نمایشنامه خوب و تکراری بودن نمایش هاست و دوم رها شدن نمایشهای خودمان و گرایش به نمایشهای خارجیست.

این کارگردان تئاتر بیان داشت: نبود تعامل میان جوان ها و پیرهای تئاتر کشور از دیگر مشکلات است که اگر این تعامل باشد حال وهوای تئاتر بهتر خواهد شد.

وی یادآور شد: همچنین نقدهای مغرضانه باعث سرد شدن تئاتری های شهرستان می شود و متاسفانه می بینیم که سوگیری ها در تصمیم گیریها دخیل هستند.

یازدهمین جشنواره ملی تئاتر بومی تیرنگ از 22 تا 24 اردیبهشت در ساری در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.