پنجشنبه، ۰۶ خرداد ۹۵ - ۱۰:۵۰
مجله تصویری خانه عکس

قبل از توضیح درباره تولد مجله تصویری خانه عکس لازم است بدانید که شگفتی آور نیست اگر گفته شود رابطهٔ عکاسی و هنر…

قبل از توضیح درباره تولد مجله تصویری خانه عکس لازم است بدانید که شگفتی آور نیست اگر گفته شود رابطهٔ عکاسی و هنر از همان آغاز با دشواری‌هایی آمیخته بوده است. چرا که نقاشان همواره عکس را چیزی در حد یک پیش طرح مقدماتی، منبع پیش پا افتاده اندیشه‌ها یا ثبت مضامینی دانسته‌اند تا به تدریج تکمیل شود و به صورت یک اثر کامل درمی‌آید. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

بنابراین عکس به عنوان هنری شگفت آور از زمان پیدایش خود تاکنون نه تنها باعث دلزدگی نوع بشر نشده است بلکه امروز اگر هر فردی به نحوی تصاویری را از دنیای اطرافش در غالب های مختلفی تماشا نکند کارش لنگ و برنامه‌های روزانه اش به هم می‌خورد چرا که فقط اگر بخواهیم تنها تاثیر عکس را در فهم کتاب و مجله، کارنامه ها و شناسنامه های کاری، تلفن های همراه و تلویزیون برای نوع بشر خلاصه کنیم بدون آن هرکدام از این ابزارها و وسایل بی مفهوم و غیر قابل درک خواهند بود .

بنابراین در دنیای امروز بالا و پایین همه آن چه را که بشر در طول روز با آن در ارتباط است، درک بیشترش از طریق تماشای تصاویر مرتبط با آن مساله خواهد بود. چرا که عکاسی در عرصه پست مدرنیسم مضمون تصویر را همچون متن برجسته کرده و با توجه به پیوند نزدیک بین کلمات و عکس‌ها در هنر ادراکی شاید به جرات بتوان گفت که فراموش کردن تاثیر تصاویر برای تمامی علوم اجتناب ناپذیر بوده و از آن جهت  علم نشانه شناسی  اهمیت تازه‌ای پیدا کرده است که امروز تمامی مسیرهای ثمربخش جدیدی در تحقیقات به نحوی با استناد به تصاویر – عکس – معنا و مفهوم پیدا می‌کند و جهان ناشناخته ها و در کنار آن تاریخ بشر نیز به کمک تصاویر برای آیندگان به یادگار خواهد ماند.

و اما چگونه خانه عکس متولد شد

از زمانی که مجله اینترنتی میهن پست به همراهی کاربران فهیم و همیشه همراهش توانست برای ماندن در این وادی سخت، قَدی علم کند و به قول معرف سرپا بایستد، در کنار انتشار مطالب متنوع‌اش در سرفصل های تعریف شده خود، به انتشار عکس – گزارش های تصویری – نیز پرداخته  که اتفاقا به یکی از بخش های پر مخاطب و پربیننده میهن پست نیز بدل گشت . بنابراین با مشورت و تصمیم تحریریه، و استقبال بی نظیر مخاطبین از ارائه گزارش های تصویری در مجله اینترنتی میهن پست،اساس راه اندازی و تولد سایتی تخصصی برای انتشار گزارش های تصویری جالب و دیدنی از گوشه و کنار جهان با نام pichome  شکل گرفت تا امروز شاهد رونمایی از مجله تصویری خانه عکس برای مخاطبین و دوستداران به هنر عکاسی و علاقه مندان به عکس باشیم.

pichome-2

به عبارتی دیگر خانه عکس می خواهد دریچه ای باشد به دنیای هزار توی این کره خاکی و سایتی باشد برای معرفی زیبایی های گوشه و کنار جهانی که همه ما فرصت و توانایی دیدن آن را در دنیای واقعی ‌اش نداشته و تنها می توانیم تصاویرش را بنگریم و به گونه ای مجازی لمس کنیم.

امید است به یاری ایزد منان و با همراهی شما کاربران و یاران همیشه همراه، مجله تصویری خانه عکس نیز همچون مجله اینترنتی میهن پست بتواند با ارائه محتوایی جالب، جامع، کامل ،سالم و درست بتواند اعتماد مخاطبش را با شرحی دقیق جلب و میزبان همه خوبان ایران زمین باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.