سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۷:۰۵

استاندار خوزستان اعلام کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده و موافقت وزیرکشور، مجوز فعالیت و راه‌اندازی بندرشادگان اخذ شد. به گزارش گروه دریافت…

استاندار خوزستان اعلام کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده و موافقت وزیرکشور، مجوز فعالیت و راه‌اندازی بندرشادگان اخذ شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، عبدالحسن مقتدایی امروز(سه شنبه) درنشست با معاونین خود در محل استانداری خوزستان با اعلام این خبر افزود: با استقرار واحدهای ذی‌ربط، حداکثر ظرف 10 روز آینده فعالیت بندرشادگان آغاز می‌شود.

وی افزود: مقرر شده‌است که اسلکه شادگان مطابق ضوابط و مقررات گمرکی و گذرنامه تحت مدیریت و سرپرستی مرز مجاز دریایی بندرامام خمینی(ره) شروع به فعالیت کند.

استاندار خوزستان تامین معیشت مرزنشینان در طول ساحل و مرزهای خشکی استان خوزستان درشادگان و نیز رونق کسب و کار در این منطقه محروم، هم‌چنین ارتقا سطح امنیت مرزی منطقه که دارای 55 کیلیومتر مرز دریایی با عراق است را از اهداف مهم راه‌اندازی بندرشادگان عنوان کرد.

مقتدایی افزود: تامین معیشت مردم این منطقه محروم همواره مورد اهتمام مدیران بوده است، که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته مجوز فعالیت گمرک در این منطقه اخذ شد.

استاندار خوزستان گفت: مقدمات کار با مشارکت اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، نیروی انتظامی اعم از مرزبانی و اداره گذرنامه، اداره‌کل گمرک و سایردستگاه‌ها، با بهره‌گیری از امکانات موجود فراهم شده‌ است.

وی ابراز امیدواری کرد، با راه‌اندازی این بندر شاهد رونق کسب و کار در این خطه از میهن اسلامی و ارتقا سطح معیشت مردم عزیز شادگان باشیم.

یادآور می‌شود عملیات احداث ابنیه و زیرساخت‌های بندرشادگان سال گذشته به پایان رسید، اما تاکنون فعالیت‌های بندری آن به دلیل عدم صدور مجوز بین‌المللی آغاز نشده بود. بندرشادگان دارای ظرفیت تخلیه و بارگیری حدود 100 هزار تن درسال است که ظرفیت شناور آن پس از لایروبی به 500 تن می‌رسد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.