محافظت از قلب
محافظت از قلب

محافظت از قلب با ترک سه عادت که درمیان خیلی ها مرسوم است ؟

محافظت از قلب موضوعی است که در شرایط کنونی و در مقابل انواع و اقسام بیماری های قلبی ناشی از تغذیه ، استرس ، بی تحرکی و … باید به صورت جدی مورد توجه خاص همه افراد جامعه قرار بگیرد. چرا که با نگاهی به آمار مرگ و میر در جامعه ایرانی آن هم ناشی از بیماری های قلبی خواهیم دید که اگر افراد برنامه ای خاص برای محافظت از قلب خود داشته باشند، حداقل می توانند مرگ خود را به عقب بیندازند. کارهایی از قبیل …

ترک سیگار : یکی از اصول محافظت از قلب در افراد سیگاری ، ترک سیگار و برای افراد غیر سیگاری دوری از دود سیگار افراد سیگاری است. قانون اصلی موفقیت در ترک سیگار، تلاش کردن و داشتن پشتکار است. آمار نشان می‌دهند که میانگین افرادی که موفق به ترک سیگار شده‌اند، حداقل 7 تا 10 مرتبه پیش از این تلاش کرده بودند و به نتیجه نرسیده بودند.

محافظت از قلب

بنابراین استعمال دخانیات به ویژه تنباکو، بدترین کاری است که می‌توانید در حق قلب‌ تان انجام دهید. اما هرچه زودتر ترک کنید، بهتر خواهد بود. سعی کنید از یک متخصص یا مشاور برای بهترین شیوه ترک که مناسب خودتان است کمک بگیرید. شیوه‌های ترک سیگار می‌توانند بسته به احتیاجات یا ویژگی‌های شخصیتی شما تفاوت کنند. روش‌هایی مانند رفتاردرمانی، نیکوتین جایگزین، مدیتیشن و یا ترکیبی از این‌ها.

افراط یا تفریط در ورزش : یکی دیگر از اصول محافظت از قلب ورزش مناسب و با برنامه است . بنابراین به صورت ایده‌آل ، شما باید 30 تا 45 دقیقه در روز و 3 الی 4 مرتبه در هفته ورزش کنید. اگر حرکاتی که در ورزش انتخاب می‌کنید فوق‌العاده شدید باشند، به این معنا نیست که کارتان عالی است. برخی متخصصان معتقدند که حرکات ورزشی خیلی شدید می‌توانند به قلب آسیب برسانند به ویژه در سنین بالاتر.

محافظت از قلب

بنابراین حرکات ورزشی سنگین حتی می‌توانند مشکلات زمینه‌ای قلبی را بدتر کنند. بنابراین فکر نکنید که می‌تواندی از خواب بلند شوید و در یک ماراتون شرکت کنید. اگر 20 سال داشتید شاید اما در 40 سالگی، شما حداقل به 5 تا 10 دقیقه گرم کردن و در انتها سرد کردن بدن احتیاج دارید. متخصصان، بدن را در سنین بالا به خودرویی که در هوای سرد بیرون است تشبیه می‌کنند که نیاز به گرم شدن دارد. بنابراین ابتدا قبل از شروع حرکات ورزشی کمی پیاده‌روی کنید کمی حرکات کششی انجام دهید و سپس کار با دستگاه یا حرکات سنگین را شروع کنید.

عدم کنترل استرس : از استرس نمی‌ توان فرار کرد و جزئی از زندگی‌های امروزه است. بنابراین یکی دیگر از اصول محافظت از قلب دوری و کنترل استرس است. اما چگونگی واکنش شما نسبت به آن می‌تواند برای سلامت قلب مهم باشد.

محافظت از قلب

بنابراین استرس چیز بدی است اما این که ندانیم با آن چطور برخورد کنیم و هیچ تلاشی برای کمتر شدن آن یا یادگیری روش‌هایی برای مبارزه با آن نکنیم، بدتر است. بهتر است از دوران جوانی بیاموزیم که چطور استرس خود را کنترل کنیم تا در دوران میانسالی و سالمندی این کار در ما نهادینه شده باشد. محققان معتقدند که مدیتیشن، بهترین روش برای مبارزه با استرس است.

 • بیشتر بخوانید :

22 دیدگاه

 1. به نکات جالبی اشاره کردید

 2. سیگار که کلا ضرر داره برای سلامتی بدن

 3. من ۱۵ سال سیگاری بودم و حدوده ۳۰ ساله ترک کردم و هنوز از عوارضش رنج میبرم

 4. قلب تنها عضویه که همیشه و در هر لحظه باید مراقبش بود

 5. استرس در این مورد خیلی مهمه و باید کنترل بشه

 6. خوردن غذای سالم هم موثره

 7. ترک دیر خوابیدن هم خیلی اثر داره

 8. راهنمایی های مفیدی بود

 9. این دانستنی های پزشکی رو خوبه بدونیم و بهش عمل کنیم

 10. عالیییییییییییی

 11. غم و غصه که نباشه قلب سالمه

 12. جالب و خوندنی بود سپاس

 13. قلیان هم همون اثرات سیگار رو داره

 14. بنظرن این عادتها رو کسی نمیتونه ترک کنه

 15. ترک این عادتها سخته

 16. این برنامه هارو از نوجوانی باید آموزش داد

 17. محققان مبنی بر تاثیر مثبت دوستان بر حفظ سلامت و طول عمر باور دارند و با ملاقات‌های دلنشین دوستانه، از سلامت قلب خود محافظت می‌کنند.

 18. همه اینها مستلزم تغییر سبک زندگی هست

 19. ترک این عادات اراده میخواد

 20. فکر نمیکنم کسی بتونه جلوی استرس رو بتونه برای همیشه بگیره

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*