شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۱

به گزارش خبرنگار مهر، در این پرونده علی 42 ساله متهم است 15 تیرماه سال 89 در جریان یک درگیری باعث نابینایی فردی…

به گزارش خبرنگار مهر، در این پرونده علی 42 ساله متهم است 15 تیرماه سال 89 در جریان یک درگیری باعث نابینایی فردی به نام مهدی شده است. متهم پس از دستگیری در جریان بازجویی ها گفت: من یک مغازه صافکاری در بخش گلستان دارم. شاکی خودرواش را برای صافکاری نزد من آورده بود که روز حادثه بر سر قیمت با هم درگیر شدیم.

مهدی به همراه 7 نفر دیگر با چوب و قمه به مغازه ام آمدند. در این درگیری من ضربه ای به چشم مهدی زدم که باعث نابینایی او شد.

در ادامه پرونده برای محاکمه به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد که با توجه به اینکه پزشکی قانونی اعلام کرده بود امکان قصاص وجود ندارد، قضات دادگاه متهم را به پرداخت دیه و 5 سال حبس محکوم کردند.

با اعتراض شاکی، پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد که شعبه 15 دیوان عالی حکم مجازات را نقض کردند.

در حالیکه پرونده برای رسیدگی دوباره به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شده بود، شاکی با مراجعه به دادگاه رضایت خود را اعلام کرد.

صبح امروز جلسه دادگاه برای رسیدگی به پرونده از جنبه عمومی جرم در شعبه 71 دادگاه کیفری و به ریاست قاضی عزیزمحمدی برگزار شد.

متهم در این جلسه با قبول اتهامش گفت: من قصد ضربه زدن به شاکی را نداشتم و نمی دانم این اتفاق چگونه رخ داد. 4 سال است که در زندان هستم و از قضات دادگاه می خواهم مرا مانند شاکی ببخشند.

پس از آخرین دفاعیات متهم، قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *