سه شنبه، ۰۸ مهر ۹۳ - ۰۷:۱۹

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از محبوس شدن 35 نفر بر اثر آتش‌سوزی مجتمع مسکونی 300 واحدی در بلوار…

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از محبوس شدن 35 نفر بر اثر آتش‌سوزی مجتمع مسکونی 300 واحدی در بلوار وحدت مشهد خبر داد.

مسعود ظهوریان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، اظهار کرد: حدود ساعت 11:35 ظهر امروز، 8 مهر، این حادثه به سامانه 125 اطلاع داده شد و ستاد فرماندهی بیش از 100 آتش‌نشان از ایستگاه‌های مناطق مختلف شهر را به همراه تجهیزات کامل اطفاء به محل حادثه اعزام کرد.

وی با بیان اینکه تاسیسات برق در طبقه منهای دو این مجتمع مسکونی 300 واحدی علت آتش‌سوزی بوده است، خاطرنشان کرد: دپو ضایعات کارتن و اقلام قابل اشتعال در این قسمت باعث گسترش آتش‌سوزی شده است.

معاون عملیات آتش‌نشانی مشهد با اشاره به مسکونی بودن این مجتمع تصریح کرد: حریق از طریق سقف کاذب و داکت‌های برق به کل طبقات این مجتمع سرایت کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ساکنان این مجتمع در میان دود و آتش محبوس شدند، آتش‌نشانان اعزامی بلافاصله به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول اقدام به بررسی طبقات و جستجوی محبوس‌شدگان پرداختند و گروه دوم با استفاده از تجهیزات اطفاء حریق اقدام به خاموش کردن شعله‌های آتش کردند.

ظهوریان با بیان اینکه عملیات اطفاء حریق این مجتمع هنوز ادامه دارد، گفت: ماموران آتش‌نشانی تاکنون موفق شده‌اند 35 نفر از ساکنان مجتمع را از طریق راه‌پله‌ها، تشک نجات، طناب و نردبان به سطح امن منتقل کنند.

وی اضافه کرد: 6 نفر از ساکنین پس از انتقال به محیط امن، به علت دودگرفتگی به بیمارستان اعزام شدند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *