یکشنبه، ۱۱ آبان ۹۳ - ۰۴:۱۲

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود اسدی پیش از ظهر امروز در نشست هم اندیشی تولیدکنندگان محصول برنج در خوزستان عنوان کرد: متاسفانه در…

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود اسدی پیش از ظهر امروز در نشست هم اندیشی تولیدکنندگان محصول برنج در خوزستان عنوان کرد: متاسفانه در میان محصولات مختلف کشاورزی، کاشت محصول برنج برای برنج کاران و کارخانه جات شالیکوبی با مشکلات فراوانی مواجه شده است.

وی با بیان اینکه خوزستان مرکز آبهای جاری در کشور محسوب می شود، افزود: اخیرا برای کشت زمستانی محصول برنج در حوزه رودخانه کرخه محدودیت های غیر منطقی توسط سازمان آب و برق اعمال شده است.

وی تصریح کرد: در صورت اعمال این محدودیت ها قشر عظیمی از ساکنان منطقه را از لحاظ تامین درآمد های زندگی خود از بین می رود.

وی اظهار کرد: در  استان آذربایجان غربی به منظور احیای رودخانه ارومیه محدودیت های کاشت محصولات نیازمند آب فراوان اعمال شده اما خسارات کشاورزان در اثر این اعمال محدودیت توسط دولت پرداخت می شود اما متاسفانه در خوزستان اینچنین نیست.

وی گفت: دولت موظف است به قانون خرید محصول کشاورزی با قیمت های تمام شده عمل کند. اما متاسفانه در این زمان نرخ خرید محصول برنج توسط دولت بسیار کم تر از نرخ اعلام شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *