پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۰۸:۵۸

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ کرم الله حسینی اظهار داشت: از ابتدای ماه محرم پلیس محدودیت‌های ترافیکی به صورت مقطعی و به اقتضای…

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ کرم الله حسینی اظهار داشت: از ابتدای ماه محرم پلیس محدودیت‌های ترافیکی به صورت مقطعی و به اقتضای زمان به اجرا گذاشته و همچنان ادامه دارد و این محدودیت‌ها در روزهای تاسوعا و عاشورا تشدید خواهد شد.

وی به محدودیت تردد وسایل نقلیه اعم از خودرو و موتوسیکلت اشاره کرد و گفت: محدودیت‌ها شامل تقاطع عمار یاسر به سمت بازار، خیابان انقلاب تا تقاطع عمار یاسر، ‌تقاطع حجتیه تا میدان روح الله و طول بلوار بهار، از پل علیخانی تا سه راه بازار و طول خیابان ارم تا تقاطع شهداء می‌شود.

رییس پلیس راهور استان قم در ادامه با اشاره به خیل عظیم زائران به استان قم و لزوم محدودیت ترافیکی در روزهای تاسوعا و عاشورا، اظهارکرد: این محدودیت‌ها از نیمه شب روز تاسوعا تا پایان روز عاشورا و خیابان‌های آذر از تقاطع شهید روحانی به سمت ۴۵ متری عماریاسر، نبش کوچه مخابرات واقع در خیابان باجک به سمت چهار راه بازار، چهارمردان از سجادیه به سمت چهار راه عمار یاسر و چهار مردان، از تقاطع حجتیه به سمت خیابان معلم، میدان روح الله و انتهای بلوار عمار یاسر را شامل می‌شود.

وی همچنین ادامه داد: از میدان جانبازان به سمت تقاطع شهداء، از سه راهی پل شهید رجایی و دوربرگردان پل حجتیه به سمت میدان مطهری، از میدان سعیدی به سمت خیابان اراک و میدان شهید مطهری و همچنین معابر دیگر بنا به اقتضا در آن ایام، محدودیت‌های تردد بر آن‌ها حاکم خواهد شد.

سرهنگ حسینی در خصوص محل‌های پارک وسایل نقلیه نیز گفت: برای پارک وسایل نقلیه محل‌هایی پیش بینی شده مانند پارکینگ زائر و پارکینگ‌هایی که در بستر رودخانه وجود دارد.

همیاران پلیس همکار پلیس در انتظام بخشی به حرکت دسته جات

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم با بیان اینکه توجیهات همیاران پلیس در خصوص مباحث اجتماعی و‌ ترافیکی در برنامه کاری امان قرار داده‌ایم، گفت: همیاران پلیس رابط بین پلیس و هیئت‌ها هستند.

سرهنگ حمیدرضا اسدی با اشاره به ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهارداشت: نیروی انتظامی با تمام توان خود طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته و همچنین برابر جلساتی که قبل از محرم با مسئولین سیاسی و مسئولین دسته جات و هیئت‌ها داشته در راستای برقراری نظم و امنیت در تلاش است.

وی با بیان اینکه توجیهات همیاران پلیس در خصوص مباحث اجتماعی، امنیت اخلاقی و‌ ترافیکی در برنامه کاری امان قرار داده‌ایم، گفت: با توجه به جمعیت هیئت‌ها تعداد همیاران پلیس متفاوت است و با کاورهای انتظامی که بین آن‌ها توزیع شده رابط بین پلیس و هیئت‌ها هستند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان در ادامه از تلاش پلیس راهور قم و همچنین مسئولان هیئت‌ها در نظم بخشی هنگام حضور هیئت درخیابان‌های سطح شهر سخن گفت و افزود: همه در تلاش هستند تا این مراسمات به نحو هر چه بهتر و مطلوب‌تر برگزار شود.

وی در خصوص مسیرهای حرکت دسته جات، افزود: مسیر اول شامل خیابان‌های ۱۹ دی، ‌ ۱۵ خرداد، طالقانی، خیابان انقلاب، دورشهر، صفاییه، ‌صدوق و بلوار امین شده که در خیابان ارم و آستانه به حرکت خود ادامه می‌دهند و از درب سوم حرم مطهر وارد و سپس از درب شماره ۵ خارج می‌شوند.

سرهنگ اسدی اضافه کرد: مسیر دوم که خیابان‌های نیروگاه، امامزاده ابراهیم، امام خمینی (ره)، ‌خاکفرج، را شامل می‌شود از طریق میدان مطهری به سمت چهار راه بازار، میدان بزرگ امام خمینی (ره) و سپس میدان آستانه از درب اول وارد حرم مطهر شده و پس از ادای احترام به سمت صحن امام هادی (ع) حرکت کرده و از صحن مسجد اعظم خارج می‌شوند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم سپس بر رعایت مسائل ترافیکی در روزهای تاسوعا و عاشورا تاکید کرد و گفت: سعی شده تا با جدا کردن این مسیر‌ها هیئت‌ها بتوانند راحت‌تر حرکت کرده و به عزاداری بپردازند.

تلویزیون LED، جاساز ۱۰ کیلوگرم تریاک

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان قم از کشف ۱۰کیلوگرم تریاک طی بازرسی از یک دستگاه اتوبوس در محورهای مواصلاتی این استان خبر داد.

سرهنگ منوچهر طالبی اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر قم در راستای اجرای طرح ایست و بازرسی در ورودی‌های این استان، یک دستگاه اتوبوس مسافربری را متوقف کردند.

به گفته وی این اتوبوس از مقصد یکی از استان‌های جنوبی به استان همجوار قم در حرکت بود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم اظهارکرد: در ادامه پس از بازرسی از کلیه قسمت‌های خودرو، ظن ماموران به یکدستگاه تلویزیون LED متعلق به یکی از مسافرین باعث بازکردن آن شد.

سرهنگ طالبی سپس به کشف حدود ۱۰ کیلوگرم تریاک جاسازی شده در بسته‌های کوچک در این تلویزیون اشاره کرد و گفت: حین بازکردن پشت تلویزیون قاچاقچی اقدام به فرار کرده که بلافاصله توسط ماموران دستگیر شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *