پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۱:۱۴

امین دیدار روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: از زمان آغاز فصل برداشت میوه تا کنون حدود سه هزار تن انواع…

امین دیدار روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: از زمان آغاز فصل برداشت میوه تا کنون حدود سه هزار تن انواع محصولات سردرختی شامل گوجه سبز، گیلاس، زردآلو، هلو و آلو از باغ های شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان برداشت شده است.

وی، با بیان اینکه برداشت محصولات باغی همچنان تداوم دارد، افزود: امسال میوه های تولیدی کشت و صنعت و دامپروری مغان علاوه بر شهرها و استان های مختلف، در بازارهای مصرف کشورهای ترکیه و آذربایجان نیز عرضه می شود.

وی، اضافه کرد: در زمان حاضر برداشت هلو، شلیل زودرس و نوعی دیگر از آلو در حال انجام است و تا شهریور ماه ادامه می یابد.

او، کیفیت میوه های شرکت را در سال جاری مطلوب توصیف کرد و با اشاره به بازارپسندی تولیدات باغی کشت و صنعت مغان، گفت: محصولات سردرختی این بنگاه بزرگ اقتصادی به دلیل مرغوبیت بالا و کیفیت ممتاز خود، از شهرت خوبی در سراسر کشور و حتی کشورهای یاد شده برخوردار است.

دیدار، با اشاره به نقش و اهمیت صنعت بسته بندی در سلامت محصول و فروش آن، اظهار کرد: میوه های برداشت شده شرکت مغان، بعد از بسته بندی مناسب و سورتینگ با اهداف صادراتی روانه بازارهای خارجی و داخلی می شود.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در پارس آباد با داشتن اراضی وسیع زراعی، دو هزار و 600 هکتار باغات مدرن میوه ، مجتمع بزرگ دامپروری ، کارخانه های قند ، لبنیات ، فرآوری میوه و چندین واحد تولیدی دیگر، از شرکت های منحصر به فرد کشور محسوب می شود.

/530/7121

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.