دوشنبه، ۲۰ مرداد ۹۳ - ۰۳:۵۲

مدیرکل استاندارد استان همدان اعلام کرد: تا کنون هیچ یک از واحدهای تولیدی فرآورده‌های لبنی تحت پوش استان همدان از روغن گیاهی پالم…

مدیرکل استاندارد استان همدان اعلام کرد: تا کنون هیچ یک از واحدهای تولیدی فرآورده‌های لبنی تحت پوش استان همدان از روغن گیاهی پالم استفاده نکرده‌اند.

“فرهاد تیموری” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، اظهارکرد: بر اساس قانون استاندارد استفاده از روغن گیاهی پالم در برخی محصولات لبنی در حد مجاز تعریف شده اما خوشبختانه در نمونه برداری‌های گذشته در استان همدان هیچ یک از واحدهای تولیدی فرآورده‌های لبنی از این روغن استفاده نکرده‌اند.

وی افزود: روغن گیاهی پالم به علت ویژگی‌هایی که دارد به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و با توجه به تخلف برخی واحدهای تولیدی در کشور تمامی واحدهای تولیدی فرآورده‌های لبنی مورد آزمون قرار گرفته‌اند که نتیجه آزمایشات در آینده نزدیک اعلام می‌شود.

تیموری تصریح کرد: با توجه به اینکه تا کنون هیچ یک از واحدهای تولیدی فرآورده‌های لبنی تحت پوشش استان از روغن گیاهی پالم استفاده نکرده اند در این آزمایش امیدوار هستیم که واحدهای تولیدی استان سربلند بیرون بیایند.

مدیر کل استاندارد استان همدان تاکید کرد: در صورتیکه واحد تولیدی در استان از این روغن استفاده کند با آنها به صورت جدی برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: در اداره کل استاندارد آزمایشگاهی ویژه سنجش استاندارد محصولات وجود دارد اما در صورت نیاز از آزمایشگاه‌های استان کمک می گیریم تا نمونه برداری با دقت 100 درصدی انجام شود.

تیموری گفت: توصیه می‌شود مدیران واحدهای تولیدی برای درآمد مالی کوتاه مدت سلامت مردم را به خطر نیندازند و هدف اصلی خود را تضمین سلامت مردم قرار دهند.

مدیرکل استاندارد همدان گفت: انتظار می‌رود واحدهای تولیدی فرآورده‌های لبنی تحت پوشش استان همدان مانند گذشته محصولاتی استاندارد و با کیفیت بالا در اختیار مردم قرار دهند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.