شنبه، ۲۵ مرداد ۹۳ - ۱۱:۴۷

‌مدیر نظارت بر فرآورده‌های غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: تمام محصولات لبنی تولید شده توسط کارخانه‌های استان…

‌مدیر نظارت بر فرآورده‌های غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: تمام محصولات لبنی تولید شده توسط کارخانه‌های استان فارس سالم است و مردم با آرامش خاطر از این محصولات استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، دکترمحمدمهدی رزمجو شنبه 25 مردادماه در جمع خبرنگاران گفت: بعد از طرح مباحثی در خصوص استفاده از روغن پالم در محصولات لبنی، بازدیدهای نظارتی متعددی توسط کارشناسان این دانشگاه انجام و تنها در یک هفته گذشته از 36 کارخانه تولیدی بازدید شده است.

وی ادامه داد: در این بازدیدها، سلامت تمامی محصولات لبنی از قبیل ماست، شیر و سایر فرآورده‌های لبنی تولید شده در کارخانجات لبنی استان فارس بررسی شده و مورد تایید قرار گرفت که مصرف کنندگان هم استانی می توانند با اطمینان از این محصولات استفاده کنند.

دکتر رزمجو ضمن تاکید بر سیاست اخیر سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت در خصوص کاهش واردات روغن پالم از 50 درصد به 30 درصد و در سال های آینده به 15 درصد، ابراز داشت: اقدامات نظارتی صورت گرفته حاکی از سلامت محصولات تولید شده در کارخانجات استان فارس اعم از شیر و ماست، مطابق با ضوابط و پروانه های صادره از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است.

مدیر نظارت بر فرآورده‌های غذایی، آشامیدنی،آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، توصیه همیشگی وزارت بهداشت و دست اندرکاران سلامت از جمله دانشگاه علوم پزشکی شیراز را استفاده از فرآروده های لبنی کم چرب در سبد غذایی خانوار در راستای تامین سلامت آحاد جامعه دانست و افزود: روغن پالم دارای درصد قابل توجهی اسید چرب اشباع بوده و مصرف غیرکنترل شده ان در ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی موثر است.

وی با تاکید بر کاهش مصرف چربی های در رژیم غذایی و استفاده از مواد لبنی کم چرب، کنترل سلامت مواد غذایی را وظیفه ذاتی دست اندرکاران سلامت برشمرد و گفت: نظارت‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز به صورت مستمر بوده و در حال حاضر هم نمونه برداری از محصولات، به صورت مرتب انجام می‌شود.

دکتر رزمجو خاطرنشان کرد: اگر محصول تولید شده غیرمنطبق با استانداردهای لازم مشاهده شود، بدون شک مراتب از طریق مجاری قانونی و رسمی توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز به اطلاع شهروندان عزیز رسانده خواهد شد.

این مقام بهداشتی تصریح کرد: تمام پیامک‌ها و مطالب ارسال شده در فضای مجازی غیررسمی، فاقد وجاهت قانونی است و اگر مطلبی از طریق رسانه‌های دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد و به نقل از مراجع مسئول منعکس شود، وجاهت قانونی خواهد داشت.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.