سه شنبه، ۲۱ مرداد ۹۳ - ۱۱:۴۱

سلامت نیوز: توقف عرضه محصولات لبني حاوي روغن پالم از ديروز و لغو مجوز توليد محصولات لبني با چربي گياهي خبر خوشي بود…

سلامت نیوز: توقف عرضه محصولات لبني حاوي روغن پالم از ديروز و لغو مجوز توليد محصولات لبني با چربي گياهي خبر خوشي بود که پس از چند روز گذشته و به دنبال هشدارهاي مکرر در زمينه تخلف برخي صنايع لبني در استفاده از روغن پالم در محصولات لبني پرچرب مطرح شد اما ابهامي در اين زمينه وجود دارد که در اين باره مسئولان حوزه وزارت بهداشت بايد پاسخگو باشند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان،بعد از طرح اين موضوع از سوي وزير بهداشت که اسامي صنايع متخلف رسانه اي نمي شود و به قوه قضاييه ارسال مي شود، اين سوال مطرح مي شود که با توجه به اين که ممکن است روند بررسي موضوع در قوه قضاييه طولاني شود طي اين مدت مردم چگونه از سلامت محصولي که در بازار عرضه شده، مطمئن باشند و از کجا بدانند کدام برند در استفاده از روغن پالم تخلف مي کند و کدام برند بدون مشکل است.

اگرچه رئيس سازمان غذا و دارو عنوان کرده است که مردم بدون نگراني محصولات عرضه شده را مصرف کنند چرا که عرضه محصولات صنايع متخلف متوقف شده است، اما اين موضوع شايد درباره محصولاتي مثل شير که تاريخ مصرف کوتاه تري دارد مشکل به وجود نياورد اما براي محصولاتي با تاريخ مصرف طولاني تر چون پنير، پنيرپيتزا و … مردم چه بايد بکنند. اگر تمام محصولات مشکل دار از سطح بازار جمع آوري شده بود، مي شد به سلامت آن چه در بازار موجود است اطمينان کرد اما اکنون بايد منتظر ماند و ديد طي روزهاي آينده بنا به گفته مسئولان با متخلفان برخورد مي شود و آيا اقدامي براي جمع آوري محصولات انجام مي گيرد يا خير؟

آن چه که وزارت بهداشت به مردم توصيه کرده، اين است که مردم محصولات پرچرب را تهيه نکنند اما اين مسئله با اين راه حل به طور کلي حل نمي شود و حق مردم است که بدانند چه صنايعي متخلف هستند و همچنين صنايع بدون تخلف نيز از اين رهگذر آسيبي نبينند و به فعاليت خود ادامه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.