یکشنبه، ۰۱ دی ۹۸ - ۰۱:۱۷
محله سلطان احمد

محله سلطان احمد یکی از زیباترین محله های شهر استانبول است که جاذبه های گردشگری زیادی در آن قرار دارد. در این مطلب…

محله سلطان احمد یکی از زیباترین محله های شهر استانبول است که جاذبه های گردشگری زیادی در آن قرار دارد. در این مطلب از میهن پست قصد داریم تا این محله را بیشتر به شما کاربران عزیز معرفی کنیم. در ادامه با ما همراه شوید.

محله سلطان احمد مهم ترین جاذبه های گردشگری استانبول از جمله مسجد ایا صوفیه، مسجد آبی، بازار آراستا، کاخ توپکاپی، آب انبار باسیلیکا و میدان هیپودروم را در خود جای داده است.

بطورکلی حتی اگر دوست نداشته باشید از تمامی این جاذبه های فوق العاده بازدید کنید، گشت و گذار در خیابان ها و کوچه پس کوچه های این محله تفریحی بسیار دوست داشتنی خواهد بود.

سیستم حمل و نقل عمومی در استانبول به سادگی شما را به اطراف این محله می برد. کافه های سنتی و رو باز در اکثر خیابان های محله سلطان احمد به چشم می خورند که شما می توانید پس از پیاده روی در آنها به استراحت بپردازید.

در میان جاذبه های گردشگری این محله، مسجد ایا صوفیه از همه معروف تر است. معماری خیره کننده این بنا نظر هر گردشگری را به خود جذب می کند.

همچنین اگر دوست دارید تا در فضایی خلوت تر و آرامتر از بازار بزرگ استانبول به خرید بپردازید سری بازدیدی از بازار آراستا در این شهر محله داشته باشید. گالری قیصریه، گالری آیدین، کوکون، مرکز خرید مدرن هیستوریا از جمله دیگر مراکز خرید در این محله هستند.

اگر دوست داشته باشید می توانید محل اقامت خود را در همین محله و در هتل هایی که در زیر مشاهده می کنید قرار دهید.

  • هتل سورا ایا صوفیه استانبول (Sura Hagia Sophia Hotel İstanbul)
  • هتل فور سیزن استانبول در سلطان احمد (Four Seasons Hotel Istanbul At Sultanahmet)
  • بوتیک هتل سنت صوفیه استانبول (Boutique Saint Sophia Hotel Istanbul)

یکی از مزایای این محله در شهر استانبول این است که نیازی به استفاده از وسایل حمل و نقل برای دسترسی به دیگر جاذبه ها نیست. تنها کافیست کمی در این خیابان های زیبا به پیاده روی مشغول شوید.

باهم در میهن پست تصاویری از محله سلطان احمد را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع: tripadvisor[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *