چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۱۱:۳۴

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با بیان این‌که روزانه به طور میانگین 10 تن زباله در شهر هشترود تولید می‌شود، گفت: متاسفانه…

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با بیان این‌که روزانه به طور میانگین 10 تن زباله در شهر هشترود تولید می‌شود، گفت: متاسفانه محل دفن زباله هشترود ارزیابی زیست محیطی نداشته و محیط زیست این شهر را تهدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، حمید قاسمی در جلسه مدیریت پسماند شهرستان هشترود اظهار کرد: یکی از چالش‌های زیست محیطی این شهرستان محل، حمل و شیوه دفن زباله است، شیوه حمل و دفن زباله در شهرستان اصولی نبوده و ممکن است سلامت مردم را تهدید کند.

وی افزود: قانون، مدیریت پسماند را در شهرها بر عهده شهرداری و در روستاها بر عهده دهیاری‌ها گذاشته و اداره حفاظت محیط زیست مکان‌های دفن زباله را پس از مشخص کردن مراجع ذیربط ارزیابی می‌کند.

وی اضافه کرد: با توجه به این‌که امروزه از زباله به عنوان طلای کثیف یاد می‌شود باید تفکیک از مبدا زباله در این شهر به طور کامل اجرایی شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بی‌خطرسازی کامل زباله‌های بیمارستانی و تعیین محل دفن جداگانه را خواستار شد.

قاسمی تاکید کرد: طبق اصل پنجاهم قانون اساسی حفاظت از محیط زیست یک وظیفه همگانی بوده و تبعات رعایت نکردن مسائل زیست محیطی به همه برمی‌گردد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.