یکشنبه، ۱۱ آبان ۹۳ - ۰۶:۱۷

امام جمعه موقت اصفهان گفت: امروز حضور تمام قد آحاد ملت در مراسم 13 آبان و اعلام برائت جمعی نسبت به سیاست‌های آمریکا…

امام جمعه موقت اصفهان گفت: امروز حضور تمام قد آحاد ملت در مراسم 13 آبان و اعلام برائت جمعی نسبت به سیاست‌های آمریکا می‌تواند پاسخ دندان‌شکنی به استکبار جهانی باشد.

محمدتقی رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه اصفهان، در خصوص 13 آبان اظهار کرد: این روز را می‌توان روز اعلام برائت ملت از آمریکا و اعمال این رژیم غاصب توصیف کرد چرا که در این روز ساختمان سفارت آمریکا در تهران به تصرف دانشجویان مسلمان پیرو خط امام درآمد.

وی افزود : امام راحل 13 آبان ماه را انقلاب دوم نامیدند بنابراین لازم است همه مردم و به ویژه دانشجویان و دانش‌آموزان این روز حماسه‌ساز در تاریخ ایران اسلامی را پاس بدارند.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به کارشکنی‌های آمریکا در جریان مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 گفت: اظهار نظرهای مغرضانه مقامات آمریکایی در روزهای گذشته حاکی از عدم خوش‌بینی آنها نسبت به مذاکرات هسته‌ای ایران بود بنابراین حضور تمام قد آحاد ملت در روز 13 آبان و اعلام برائت جمعی نسبت به سیاست‌های آمریکا می‌تواند پاسخ دندان‌شکنی به استکبار جهانی باشد.

رهبر با مضحک توصیف کردن سخنان جان کری در خصوص حق غنی‌سازی ایران ادامه داد: جان کری ادعا کرده که امنیت جهان در گرو حل مساله هسته‌ای ایران است اما این در حالی است که 10 هزار بمب هسته‌ای در آمریکا، اسرائیل و کشورهای دیگر روی هم انبار شده است و استکبار جهانی بدون توجه به این آمار چشم به فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز ایران دوخته است کشوری که نه تا کنون بمب هسته‌ای ساخته و نه تصمیمی برای ساخت بمب هسته‌ای دارد.

وی اظهار کرد: آمریکا به هیچ وجه با ایران کنار نمی‌آید و چانه‌زنی ایران با 1+5 نیز بیهوده است، اما مذاکرات ایران با مقامات غربی به عنوان اتمام حجت نظام جمهوری اسلامی ایران با دنیا و بیانگر این واقعیت است که دولت و ملت ایران همه راه‌ها را پیمودند و باز هم با کارشنی غربی‌ها مواجه شدند.

امام جمعه موقت اصفهان با مورد توجه قرار دادن ایام سوگواری امام حسین (ع) و تقارن آن با روز 13 آبان تصریح کرد: محرم ایام قیام در برابر مستکبران، روزهای تبلور حق علیه باطل و حریت و آزادی است و به همین دلیل لازم است مردم مانند سال‌های گذشته در صحنه حضور داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *