چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۱۷

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در این آیین گفت: این محموله به وزن یک کیلو و 822گرم…

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در این آیین گفت: این محموله به وزن یک کیلو و 822گرم شامل انواع طلاهای اهدایی بانوان خوزستانی است که به منظور کمک به بازسازی حرم های مطهر امامین عسکریین(ع) ، امام علی (ع)، امام حسین (ع) حضرت ابوالفضل العباس(ع) و امام حسین(ع) ، امام موسی کاظم (ع)و امام جواد(ع) به شهرهای مقدس نجف ، کربلا، سامرا و کاظمین ارسال می شود.

حجت الاسلام ˈسیدمحمود موسویˈ افزود: طلاهای اهدایی مردم خوزستان بدون هیچ دخل و تصرفی پس از ذوب در کارگاههای مخصوص در راستای نیت اهداکننده به مصرف خواهد رسید.

وی گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان هم اکنون پروژه عظیم طلاکاری ایوان حرم علوی ، ساخت پنج در حرم امامین عسکریین(ع) ، بازسازی حرم زینب (س)و حضرت رقیه(س) را در سوریه را برعهده دارد ضمن آنکه مشارکت در ساخت صحن بزرگ حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف جرو برنامه های قطعی این ستاد می باشد.

تاکنون ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان سه محموله طلاهای اهدایی مردم خوزستان را برای کمک به بازسازی و طلاکاری ایوان حرم علوی به نجف ارسال کرده است.

در این راستا خوزستانی ها حدود 25کیلوگرم طلا و 65میلیارد ریال وجه نقدی تنها برای کمک به بازسازی ایوان حرم حضرت علی (ع) کمک کرده اند.

هزینه طلاکاری ایوان حرم علوی که از ابتدای سال 1390شروع شده و هم اکنون مراحل پایانی آن را می گذراند 125میلیارد ریال برآورد شده است.

646/538

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.