دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۱۲

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل علی نورزاد در بازدید از پروژه های…

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل علی نورزاد در بازدید از پروژه های راهسازی استان چهارمحال و بختیاری افزود: احداث باند دوم لردگان – بروجن – شهرکرد از مهمترین پروژه های این استان است که موجب افزایش ایمنی، کاهش تصادفات و مصرف سوخت خواهد شد.

وی در این بازدید، طول راه های احداث شده در استان چهارمحال و بختیاری را 254 کیلومتر و پروژه های ریلی را 90 کیلومتر عنوان کرد و گفت: یکی از دلایل مهم احداث محور لردگان – بروجن – شهرکرد انتقال بار و موقعیت ترانزیتی این محور برای استان است که لازم است برنامه ریزی لازم برای اتمام هر چه سریع تر آن صورت پذیرد.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه اضافه کرد: این پروژه به طول 151 کیلومتر با اعتبار 65 هزار میلیون ریال مصوب سال 1393 است که در صورت تامین اعتبارات لازم در زمان تعیین شده به بهره برداری خواهد رسید.

نورزاد پس از بازدید از پروژه خط آهن مبارکه – سفید دشت – شهرکرد به طول 85 کیلومتر نیز اظهار داشت: این خط ریلی موجب اتصال استان چهارمحال و بختیاری به شبکه راه آهن سراسری و فراهم شدن بستری مناسب برای طرح ها و صنایع جدید واقع در منطقه خواهد شد.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه افزود: این خط آهن دارای چهار ایستگاه، که شامل یک ایستگاه تشکیلاتی در شهرکرد، ایستگاه مسافری درجه 2 در سفید دشت و 2 ایستگاه در قطعه اول و سوم فرخ شهر است.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: قطعه دوم از کیلومتر 42 تا 63 این پروژه با 57 درصد پیشرفت فیزیکی در بخش زیرسازی در حال انجام است و با اتمام مطالعات قطعه اول پروژه راه آهن مبارکه – سفید دشت – شهرکرد در صورت تامین اعتبار، آماده برگزاری مناقصه است و قطعه سوم نیز از کیلومتر 62 تا 85 در فاز مطالعاتی است.

اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه به منظور بررسی روند تکمیل پروژه های چهارمحال وبختیاری وارد شهرکرد شدند.

در پایان این بازدیدها، موضوع های مرتبط با پروژه های چهارمحال وبختیاری در نشست مشترکی با استاندار و نمایندگان مجلس بررسی می شود.

اقتصام(1)1108**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.