دوشنبه، ۰۳ شهریور ۹۳ - ۰۳:۳۶

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی از افتتاح پروژه‌ها و اجرای برنامه‌های مختلف این اداره‌کل در هفته‌ی دولت خبر داد. به گزارش…

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی از افتتاح پروژه‌ها و اجرای برنامه‌های مختلف این اداره‌کل در هفته‌ی دولت خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌غربی،«جلیل جباری» با اعلام این مطلب افزود: این برنامه‌ها که بیشتر مربوط به پروژه‌های گردشگری و مرمت آثار تاریخی استان است با اعتباری بالغ بر 11700 میلیون ریال در هفته‌ی دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: مسجد چورس چایپاره، کاروانسرای خان خوی، تپه حسنلوی نقده و بخشی از ساختمان اداری مهاباد از آثار تاریخی مرمت شده در سطح استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی گفت: ایجاد زیرساخت و محوطه‌سازی کمپینگ گردشگری «چی‌چست» ارومیه و احداث دو کمپینگ گردشگری به همراه نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی در شهرستان‌های چالدران و چایپاره نیز از پروژه‌های افتتاحی این اداره‌کل در هفته‌ی دولت است.

وی ادامه داد: یک کارگاه چوب مربوط به صنایع‌دستی نیز با اعتباری بالغ بر 800 میلیون ریال در شهرستان نقده افتتاح می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: به‌کارگیری راهنمایان گردشگری و راه‌اندازی اتوبوس‌های گردشگری رایگان با هماهنگی شهرداری ارومیه و ستاد اجرائی خدمات سفر برای ارائه‌ی خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران نیز از طرح‌هایی است که در این هفته اجرا می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *