سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۹

نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی به دلیل اتهاماتی از جمله رشوه‌خواری به تحمل ۶ سال حبس و پرداخت جریمه ۳۰۰ هزار دلاری محکوم شد….

نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی به دلیل اتهاماتی از جمله رشوه‌خواری به تحمل ۶ سال حبس و پرداخت جریمه ۳۰۰ هزار دلاری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست، «دیوید روزن» قاضی دادگاه محلی تل‌آویو، امروز، سه‌شنبه، مسوولیت سنگین اعلام محکومیت «ایهود اولمرت» نخست‌وزیر سابق اسرائیل به دلیل محکومیت وی در دو فقره رشوه‌خواری در دادگاه، را برعهده داشت.

نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی به دلیل اتهاماتی از جمله رشوه‌خواری به 6 سال حبس و پرداخت جریمه 1 میلیون شکل (300 هزار دلار) محکوم شد و قاضی دادگاه دستور داد که 500 هزار شکل از دارایی‌های وی را مسدود کنند.

کارشناسان پیشتر تخمین زده‌ بودند که نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی احتمالاً با محکومیت حبس روبرو است.

قاضی دادگاه محلی تل‌آویو اعلام کرده است که جرایم اولمرت نشان دهنده «فساد اخلاقی» است به این مفهوم که او نمی‌تواند به مدت 7 سال به سیاست بازگردد.

طبق این گزارش، دادستان‌ها خواستار محکومیت حداقلی 6 سال حبس برای اولمرت شده بودند.

پرونده فساد مالی و رشوه گیری اولمرت به زمانی باز می گردد که وی شهرداری بیت المقدس را در اختیار داشت. دادگاه وی را در اتهام دریافت بیش از 200 هزار دلار رشوه، در ارتباط با پروژه عمرانی «سرزمین مقدس» و همچنین اقدام به سوگند دروغ در صحن دادگاه، گناهکار شناخت.

اولمرت بین سال های 1993 تا 2003 شهرداری بیت المقدس را بر عهده داشت و پس از آن در سال های 2006 تا 2009 بر مسند نخست وزیری اسراییل نشست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.