چهارشنبه، ۱۲ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۵

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی تاکید کرد: محیط بان‌ها در کشور مظلوم واقع شده‌اند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی،…

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی تاکید کرد: محیط بان‌ها در کشور مظلوم واقع شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، علی اصغر مطهری در همایش تکریم و حمایت از محیط بان‌ها گفت: محیط بان‌ها افرادی هستند که با حداقل حقوق و حداکثر سختی کار در عرصه‌های محیط زیست به منظور حفاظت از گونه‌های حیوانی و گیاهی خدمات رسانی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: شاید اگر این افراد مشغول به فعالیت در شغل آزاد می بودند، میزان دریافتی آنها بیشتر از این شغل بوده است.

مطهری با بیان اینکه آهو نمادی از تنوع زیستی و نماد مظلومیت زیستی در کشور است، افزود: از آنجایی که نقل شده است امام رضا(ع) ضمانت این حیوان را کرده است، محیط‌بان‌ها با تمسک به این امام بزرگوار، با افتخار این کار را انجام می دهند.

وی با تاکید بر اینکه در حقیقت تلاش محیط بان‌ها به منظور حفظ انسان‌ها است، اظهار کرد: هیچ موجودی بدون حکمت خلق نشده است و خلق هر موجودی در طبیعت، به نفع انسان ها بوده است.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: با حذف ببر و شیر ایرانی به چه چیزی رسیدیم و حذف این گونه‌ها چه تاثیر برای انسان ها داشته است؟

وی تصریح کرد: گمنام باقی ماندن شغل محیط بانی شاید به خاطر عملکرد خود سازمان بوده است، البته دولت دکتر روحانی اقدامات خوبی در عرصه حفاظت از محیط زیست و حمایت از محیط بان ها داشته است.

گفتنی است در پایان این مراسم از چهار محیط بان نمونه خراسان شمالی تقدیر شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *