پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۵۵

ˈامیر انصاریˈ روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ارزیابی های زیست محیطی از دو هزار و 900 واحد…

ˈامیر انصاریˈ روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ارزیابی های زیست محیطی از دو هزار و 900 واحد تولیدی و صنعتی استان مرکزی، پسماندهای 150 واحد نیازمند ساماندهی و اقدامات مدیریتی خاص است.

وی توضیح داد: اقدامات زیربنایی برای ساماندهی پسماند صنعتی در برخی واحدها انجام شده اما کافی نیست و نیاز است بر اساس برنامه های متمرکز و با نظارت جدی انجام شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اظهار کرد: استقرار مشاور پسماند در واحدهای صنعتی ضروری است و صاحبان صنعت باید به صورت عملیاتی پیگیر این الزام قانونی باشند.

انصاری اضافه کرد: بسیاری از مواد زاید و پسماندهای جامد و مایع صنایع به عنوان خوراک تولید صنایع دیگر قابل بازیافت هستند که مدیریت این پسماندها با ارزش افزوده بالا، مصداق عملی در اقتصاد مقاومتی و بهره وری بالا در چرخه تولید و کار محسوب می شود.

وی عنوان کرد: تنها مجتمع فناوری پسماند صنعتی کشور در ساوه با بهترین شیوه بی خطرسازی، تفکیک و بازیافت وجود دارد و باید از این ظرفیت به بهترین وجه استفاده شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: در گام نخست این مجتمع قابلیت امحای 15تن پسماند ویژه صنعتی از طریق سوزاندن، 50 تن بازیافت، 10 تن دفن و تصفیه روزانه 50 متر مکعب آب آلوده را دارد.

سالانه حدود یک هزار تن انواع پسماند ویژه صنعتی در استان مرکزی تولید می شود.ک/3

560/559

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.