سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۳۴

گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) با درخواست رهبر القاعده برای توقف کشتارها در سوریه مخالفت کرد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان…

گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) با درخواست رهبر القاعده برای توقف کشتارها در سوریه مخالفت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته سایت روسیه الیوم، ایمن الظواهری، رهبر گروه القاعده از داعش خواسته بود که به درگیری با دیگر گروه‌های مخالف سوری پایان دهد و نیروهای خود را از این کشور خارج کند که داعش این خواسته را نپذیرفت.

در مقابل درخواست الظواهری، سخنگوی گروه تروریستی داعش در یک نوار صوتی از رهبر القاعده خواست تا ابومحمد جولانی، رهبر جبهه النصرة را که با داعش در جنگ است تغییر دهد.

جنگ و درگیری میان گروه‌های اسلامی تندرو به خاطر سلطه بر مناطق شمالی و شرقی سوریه و به منظور دستیابی آنان به اسلحه و نفت هم چنان دارد.

عدنانی در این نوار صوتی خطاب به الظواهری گفت: شیخ اسامه بن لادن همه تندروها را متحد کرد اما وی آنها را در همه مناطق متفرق کرده است.

عدنانی در گفته‌های خود به الظواهری هشدار داد، ادامه اشتباهات وی به معنای ادامه جنگ میان تندروهاست و باید به اشتباهات خود پی ببرد و درصدد اصلاح آن برآید.

وی هم چنین با خواسته الظواهری مبنی بر پایان دادن به عملیات داعش در سوریه و عراق مخالفت کرد و گفت: دستیابی به این خواسته غیرممکن است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.