چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۰۶:۵۲

“موید حسینی‌صدر” نماینده آذربایجان غربی و خوی در مجلس، در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به فروش نقدی خودرو با…

“موید حسینی‌صدر” نماینده آذربایجان غربی و خوی در مجلس، در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به فروش نقدی خودرو با قیمت جدید از سوی خودروسازان، گفت: به دنبال افزایش قیمت خودرو بسیاری از نمایندگان اعتراض کردند، چرا که طی دومین سال گذشته قیمت خودرو نزدیک 2.5 برابر شده و این افزایش قیمت مورد قبول جامعه نیست.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت‌های مواد اولیه از جمله آلومینیوم و فولاد نسبت به یک سال گذشته کاهش داشته و هزینه خاصی برای خودروسازان ایجاد نشده است.
 
حسینی صدر با بیان اینکه قیمت‌های خودرو با توجه به توان و درآمد مردم بالاست، گفت: خودروسازان فروش نقدی را بر اساس تصمیم شورای رقابت آغاز کرده‌اند، این شورا  باید صبر می‌کرد تا فضا شفاف شود و سپس نسبت به فروش نقدی اقدام می‌کرد.
 
حسینی صدر اضافه کرد: شورای رقابت در قیمت‌گذاری خودرو ضعیف عمل کرده و منفعلانه برخورد می‌کند،  متاسفانه دود این آتش به چشم مردم خواهد رفت چرا که آنها این گرانی را متحمل می‌شوند.
 
عضو کمیسیون صنعت و معدن با تاکید بر اینکه مسئولین دولتی در این راستا فقط در حد گفتگو ظاهر می‌شوند، گفت:مسئولین ذیربط برای بهبود قیمت خودرو گام‌های عملی برنمی‌دارند، در حالی‌که می‌توانند، کاهش تعرفه در مجوز واردات و خارج کردن خودروسازی را از حالت انحصار در دستور کار قرار دهند.
 
عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس با ابراز امیدواری از مسئولینی که به طور مستقیم در صنعت خودروسازی مرتبط هستند، خاطرنشان کرد: دولت و وزارتخانه صنایع و معادن هرچه سریع‌تر باید اقدامات لازم را برای مبارزه با گرانی خودرو به کارگیرند، چرا که مجلس و اکثر نمایندگان با افزایش غیرمترقبه قیمت خودرو به شدت مخالف هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *