سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۱

به گزارش خبرنگار مهر، سید کریم سجادی عصر دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید آموزش و پرورش اشاره به بیانات مقام…

به گزارش خبرنگار مهر، سید کریم سجادی عصر دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید آموزش و پرورش اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره شعار سال گفت: برای تحقق این امر نیاز است تمام عزم خود را جزم تا به اهداف نهایی برسیم.

سجادی با اشارهبه  اهمیت دادن به علم و تولید علم در کشور افزود: ایران تنها به دلیل انرژی هسته‌ای برای غرب خطرناک نیست، بلکه هر نوع پیشرفت علمی ایران برای غرب و هم‌دستانش خطرناک است

وی با تاکید به رشد علمی و فناوری ایران اسلامی اظهار کرد: امروز پیشرفت های علمی و فناوری در ایران اسلامی موجب رعب و هراس دشمنان اسلام شده است و چنانچه خواهان پیشرفت بیشتر علم در کشور هستیم باید به علم آموزی اهمیت مضاعفی داده شود.

فرماندار بابلسر افزود: برای احداث مجتمع تفریحی فرهنگیان، قطعه زمینی  به مساحت  هفت هزار متر مربع تهیه و به وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد شد که اقدام به احداث مجتمع آموزشی رفاهی کند.

وی با تأکید بر ضرورت ساخت این مجتمع عنوان کرد: وجود چنین مجتمعی با توجه به موقعیت این شهرستان ضروری است و باید احداث این مجتمع در دستور کار قرار گیرد.

این مسئول تاکید کرد: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید سهم خود را در بحث اسکان مسافران مشخص کند .

فرماندار بابلسر با اشاره به مقام و جایگاه معلمان  نقش معلمان برای توسعه فرهنگی و اجتماعی جامعه را حیاتی دانست و  بر تکریم مقام معلمان تاکید کرد و گفت: معلمان مسئولان هدایت و نجات بشریت هستند.

نعمتی مدیر آموزش و پرورش سابق بابلسر  نیز با تبریک این ایام عید بعثت را سرآغاز تحول در زندگی بشری دانست و گفت: حضرت رسول(ص) با پیامبری خود جهل را از دنیا برچید و حیات اخلاق بشری را احیا کرد و مسلمانان به بالاترین سعادت و خوشبختی رسیدند.

این بازنشسته فرهنگی به خدمات 8ساله مدیریتی خود اشاره کرد و تاکید کرد: خوشبختانه آموزش و پرورش بابلسر هیچگونه حاشیه و چالشی ندارد و جزء برترین های استان است.

نعمتی ارتقاء و گسترش مدارس شاهد، نیمه‌دولتی، تیزهوشان ،هیئت امنایی ، مدارس قرآنی  و درمانگاه فرهنگیان را از مهمترین عملکردهای مدیریتی خود عنوان کرد و یاد آور شد:  خواستیم با احداث و ارتقاء این مدارس بخش زیادی از تقاضاهای مردم را جامه عمل بپوشانیم. 

وی با اشاره به مشکلاتی که برای مدرسه نرجس سابق شهرستان بابلسر وجود دارد، افزود: قدمت تاریخی این مدرسه بسیار زیاد است که سال‌های زیادی بلااستفاده رها شد و بارها مشکلات این مدرسه قدیمی را به آموزش و پرورش استان اعلام کردیم ولی اقدام اثرگذاری انجام نشد.

این بازنشسته فرهنگی با بیان اینکه این مدرسه از قدیمی‌ترین مدارس شهرستان بابلسر بوده و قدمت تاریخی زیادی دارد، افزود: در سال 86 میراث فرهنگی برای احیا و بازسازی این مدرسه اقداماتی را در دستور کار قرار داد ولی به دلیل اختلافی که بین میراث فرهنگی و آموزش و پرورش وجود دارد این مدرسه بلاتکلیف رها شده است.

مدیر جدید آموزش و پرورش بابلسر با اشاره به اهتمام خود بر ارتقای خدمت‌رسانی به مردم ؛ حفظ آرمان‌های شهدا و ادامه راه آنان را مهم‌ترین تکلیف نسل امروز در برابر شهدا دانست و عنوان داشت: یاد و نام شهدای فرهنگی همواره الهام بخش ما در فعالیت های آموزش و پرورش  استگفت :تمام ملت ایران مدیون خون هزاران شهیدی هستند که با تقدیم جان خود موجب عزتمندی کشور و استحکام نظام اسلامی شدند.

احمدرضا مهاجری نژاد  افزود: شهدا با  جانفشانی و شجاعت‌های بسیاری را در دوران هشت سال دفاع مقدس از خود نشان دادند که امروز وظیفه ما است  که با خدمت رسانی به مردم امانتدار و پاسدار خون شهدا و شجاعت‌های رزمندگان اسلام باشیم.

وی بر لزوم توجه به منظومه فکری و معرفتی امام راحل و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب تاکید کرد وگفت:  باید حوزه فکری امام و مقام معظم رهبری در موضوعات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، مدیریتی، اهداف نظام‌های اجتماعی و دیگر مسائل به حوزه‌ها  تبیین و مورد توجه قرار گیرد.
 
در پایان این مراسم ضمن قدردانی از زحمات ولی اله نعمتی ،  احمد رضا مهاجری نژاد به عنوان مدیر جدید اداره آموزش وپرورش بابلسر معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.