دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۱

به گزارش خبرنگار مهر، یونس رنجکش در نخستین جلسه تبیین آموزش حقوق شهروندی در مدارس ابتدایی گیلان اظهار داشت: فرهنگسازی در حوزه مهارتهای…

به گزارش خبرنگار مهر، یونس رنجکش در نخستین جلسه تبیین آموزش حقوق شهروندی در مدارس ابتدایی گیلان اظهار داشت: فرهنگسازی در حوزه مهارتهای حقوق شهروندی نیازمند بسترسازی در برنامه ریزی های بلند مدت است و نمی توان به آن نگاه مقطعی داشت.

وی افزود: باید تلاش کنیم تا جامعه از پایه با حقوق خود و دیگران آشنا شود و در این میان مدارس ابتدایی می توانند بهترین مکان برای تبیین اهداف آموزشی در این زمینه باشند.

سرپرست اداره کل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: آشنایی با جامعه با حقوق خود موجب تلطیف فضای اجتماعی و برقراری روابط منطقی بین آنها می شود که این امر می تواند موجب کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از عدم آگاهی و تعرض به حقوق جامعه شود.

وی تاکید کرد: با توجه به مصوبه شورای آموزش و پرورش استان گیلان و تاکید استاندار کارگروه تبیین آموزش حقوق شهروندی در مدارس ابتدایی استان با محوریت معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان تشکیل شده است.

رنجکش در ادامه هدف از کارکردهای این کارگروه را برنامه ریزی در راستای تحقق آموزش دانش آموزان با مفاهیم حقوق شهروندی بر اساس تولید محتوا از سوی آموزش و پرورش و همچنین ساماندهی حمایت ها و پشتیبانی با مشارکت دستگاههای اجرایی مرتبط از طریق اداره کل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان اعلام کرد.

وی یادآور شد: این طرح از سوی آموزش و پرورش گیلان پس از ساماندهی کارگروه تخصصی و تعیین نیازها در تابستان امسال بصورت آزمایشی در کانون های فرهنگی تابستانی مدارس در مقطع ابتدایی اجرایی خواهد شد.

 معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گیلان هم در این جلسه ضمن تشکر از اجرایی شدن کارگروه تبیین آموزش حقوق شهروندی در مدارس ابتدایی استان خواستار حمایت های استانداری در این زمینه شد.

محمدرضا گلی گفت: هدف از اجرای این طرح که با مشارکت اداره کل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان انجام می گیرد بستر سازی های فرهنگی در راستای تبیین حقوق شهروندی و آشنایی دانش آموزان با مفاهیم آن است.

وی یادآور شد تا یک ماه آینده راهکارها و نیاسنجی های مربوط به شناسایی و اجرایی می شود.

 معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گیلان از محمد علی نجفی استاندار به دلیل توجه ویزه به اجرایی شدن این طرح و تصویب آن در شورای آموزش و پرورش تقدیر کرد و همچنین خواستار اجرایی شدن مصوبه دیگر شورای آموزش و پرورش استان در زمینه تجمیع مدیریت واحد در حوزه برنامه ریزی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان استان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.