یکشنبه، ۲۵ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۶

ˈسعید رضاییˈ روز یکشنبه در همایش مراکز و مدارس غیردولتی استان سمنان با اشاره به نقش مدارس غیرانتفاعی در تحول در نظام آموزش…

ˈسعید رضاییˈ روز یکشنبه در همایش مراکز و مدارس غیردولتی استان سمنان با اشاره به نقش مدارس غیرانتفاعی در تحول در نظام آموزش و پرورش، افزود: اختیار و آزادی و توان اعمال تغییر و تحول در مدارس غیردولتی بیشتر از مدارس دولتی است.

وی ساماندهی نیروی انسانی و توسعه مشارکتهای مردمی را از برنامه های مهم آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید عنوان و تصریح کرد: مدارس غیردولتی بهترین ظرفیت برای استفاده از مشارکت مردم و دخیل کردن مردن در نظام تعلیم و تربیت هستند.

وی فلسفه ایجاد مدارس غیردولتی را ایجاد فضایی برای تحصیل دانش آموزانی که خانواده هایشان توان تامین هزینه تحصیل آنها را دارند عنوان کرد و ادامه داد: در این شیوه، فضای بیشتری در مدارس دولتی ایجاد و مدیریت مدارس دولتی تسهیل می شود.

وی با تاکید بر اینکه مدارس دولتی و غیردولتی در مقابل هم نیستند بلکه همگام و همسو با هم هستند، مدیران و سرمایه گذاران مدارس غیردولتی را افرادی دارای دغدغه فرهنگی و آموزشی معرفی کرد.

رضایی گفت: از 63 مدرسه ابتدایی شهرستان سمنان 11 مدرسه غیردولتی، از 40 مدرسه دوره اول متوسطه هشت مدرسه غیردولتی، از 38 مدرسه دوره دوم متوسطه در شهرستان سمنان 10 مدرسه غیردولتی و همچنین 29 مجتمع آموزشی در این شهرستان غیردولتی هستند.

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان تصریح کرد: از هشت هزار و 959 دانش آموز شهرستان سمنان، چهار هزار و 681 دانش آموز در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند.ک/2

611/599

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.