شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۳:۳۳

مدیر کل تجهیز و نوسازی مدارس خراسان رضوی از تجهیز برخی مدارس مشهد به سیستم گرمایشی و روشنایی بی‌.ام‌.اس خبر داد. هدایت‌الله هاشمی‌نسب…

مدیر کل تجهیز و نوسازی مدارس خراسان رضوی از تجهیز برخی مدارس مشهد به سیستم گرمایشی و روشنایی بی‌.ام‌.اس خبر داد.

هدایت‌الله هاشمی‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، اظهار کرد: سیستم‌های بی‌.ام‌.اس نوعی سیستم گرمایشی و روشنایی است که با سیستم هوشمند بهینه‌سازی مصرف انرژی کنترل می‌شوند و امسال تجهیز مدارس را به این سیستم‌ها از ناحیه 3 مشهد که جمعیت کمتری دارد، آغاز کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه استفاده از این سیستم مقرون به‌صرفه است، ادامه داد: این سیستم‌ها مصرف برق، انرژی و گاز کمتری نسبت به سایر سیستم‌های گرمایشی و روشنایی دارند و این طرح را امسال به صورت آزمایشی آغاز کرده‌ایم. در صورت رضایت‌مندی از آن در سال آینده این طرح را به‌صورت وسیع‌تری در نواحی دیگر مشهد اجرا خواهیم کرد.

مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس استان با بیان اینکه بالغ بر 56 میلیارد تومان برای سیستم‌های گرمایشی مدارس استان به تصویب رسیده است، افزود: تا‌کنون 9 میلیارد تومان از این مبلغ را دریافت کرده‌ایم.

هاشمی‌نسب با اشاره به اینکه سال گذشته طرح تجهیز مدارس به بخاری‌های تابشی در بسیاری مدارس کشور و خراسان اجرا شد، در خصوص اجرای این طرح در سال تحصیلی جاری، افزود: امسال سعی بر این داریم تا مدارس دو‌کلاسه روستایی را به بخاری‌های تابشی مجهز کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تجهیز مدارس به سیستم‌های بی‌.ام‌.اس و بخاری‌های تابشی در استان اجرا می‌شود اما هدف اصلی و گسترده ما در خصوص سیستم‌های گرمایشی مدارس، استفاده از سیستم موتورخانه و تجهیز کلاس‌های درس به پکیج است که در چند سال اخیر اقدامات خوبی در این راستا انجام شده است.

مدیر کل تجهیز و نوسازی مدارس خراسان رضوی گفت: مجموع برنامه‌های نوسازی مدارس استان 90 پروژه شامل ساخت 220 کلاس درس با هزینه‌ای بالغ بر 24 میلیارد تومان بوده است که تاکنون از این تعداد پروژه برخی در مهر‌ماه به بهره‌برداری رسیده‌اند.

وی اضافه کرد: از 24 میلیارد تومان، 70 درصد تخصیص استانی آن را که معادل 16 میلیارد و

400 هزار تومان است، دریافت کرده‌ایم و بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که تمامی پروژه‌های تجهیز و نوسازی مدارس استان در سال تحصیلی 94-93 را تا دهه فجر، تکمیل و آماده بهره‌برداری کنیم. همچنین 40 درصد از اعتبارات مشارکت‌های مردمی را نیز دریافت کرده‌ایم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *