چهارشنبه، ۱۲ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۰

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان این‌که مدارس کاشمر بر روی قنات‌ها قرار دارند، افزود: مدارسی که سلامت دانش‌آموزان را به…

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان این‌که مدارس کاشمر بر روی قنات‌ها قرار دارند، افزود: مدارسی که سلامت دانش‌آموزان را به خطر بیاندازد، باید بهسازی و یا جانمایی جدید شوند.

سیدجواد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، در پاسخ به قرار گرفتن بعضی از مدارس شهرستان کاشمر بر روی قنات‌ها و حادثه‌خیز بودن آنها گفت: سلامت دانش‌آموزان اصل کار آموزش و پرورش می‌باشد، لذا درصورتی که هرکدام از مدارس، سلامت دانش‌آموزان را به خطر بیاندازد باید بهسازی و یا جانمایی جدید شود.

وی در ادامه با بیان این‌که امسال بیش از400 مدرسه نیمه‌ساز در استان توسط خیرین و نوسازی مدارس در حال تکمیل است که با شروع سال تحصیلی بیش از300 مدرسه آماده بهره‌برداری است؛ گفت: هم اکنون برنامه نوسازی و تجهیز مدارس، اتمام پروژه‌های نیمه تمام می‌باشد و پروژه جدیدی ایجاد نخواهد شد.

وی با بیان این‌که طی 10 سال اخیر تعداد دانش‌آموزان از 19 میلیون نفر به 12 میلیون نفر کاهش داشته لذا نیازی به ساخت مدرسه جدید نیست، اظهار کرد: بودجه امسال برای بهسازی، فقط مدارس نیمه‌تمام بوده که در این امر خیرین مدرسه‌ساز کمک شایانی به ایجاد مدارس و کلاس‌های درس داشتند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان با بیان این‌که در خراسان‌رضوی تعداد دانش‌آموز هر کلاس 30 نفر است که هر چه تعداد دانش‌آموزان هر کلاس کمتر باشند کیفیت آموزشی بهتر خواهد شد، افزود: همه باید برای ارتقاء سطح علمی دانش‌آموزان تلاش کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *