جمعه، ۰۴ مهر ۹۳ - ۰۷:۲۹

به گزارش میهن پست – قویترین مرد جهان و عضو تیم ملی وزنه‌برداری ایران موفق شد مدال طلای دسته فوق سنگین هفدهیمن دوره…

به گزارش میهن پست – قویترین مرد جهان و عضو تیم ملی وزنه‌برداری ایران موفق شد مدال طلای دسته فوق سنگین هفدهیمن دوره بازیهای آسیایی را به خود اختصاص دهد. این پنجمین مدال طلای کاروان ورزش ایران در این دوره از بازیها بود. بهداد سلیمی همچنین دو رکورد بازیهای آسیایی را شکست که یکی از آنها در اختیار حسین رضازاده بود.

به نقل از مهر ، رقابت های وزنه برداری هفدهمین دوره بازیهای آسیایی امروز در حضور مسئولان ورزش ایران و علاقمندان به وزنه‌برداری برگزار شد که طی آن بهداد سلیمی در دسته فوق‌سنگین علاوه بر کسب مدال طلا، رکورد بازیهای آسیایی را هم شکست.
IMG15294518
در رقابت های امروز بهادر مولایی در حرکت یکضرب دسته فوق سنگین وزنه برداری بازیهای آسیایی موفق شد در نخستین حرکت خود در یکضرب وزنه ۱۷۰ کیلوگرم را بالای سر ببرد و در دومین حرکت خود نیز موفق به مهار وزنه ۱۷۷ کیلوگرمی شد. مولایی در ادامه در حرکت سوم خود به وزنه ۱۸۳ کیلویی حمله کرد که در مهار این وزنه ناکام ماند و با همان وزنه ۱۷۷ کیلویی در حرکت یکضرب دسته فوق سنگین به کار خود خاتمه داد.

در ادامه رقابت های این دسته، بهداد سلیمی در همان حرکت اول وزنه ۲۰۰ کیلوگرمی را در یکضرب به راحتی بالای سر برد تا در صدر وزنه برداران یکضرب قرار بگیرد. او در حرکت دوم خود وزنه ۲۱۰ کیلوگرمی را بالای سر برد. قویترین مرد جهان در حرکت سوم خود وزنه ۲۱۵ کیلوگرم را درخواست کرد و به رکورد جهان حمله کرد اما نتوانست این وزنه را بالای سر ببرد.

سلیمی در حرکت اول دو ضرب وزنه ۲۴۱ کیلوگرمی را بالای سر برد و ضمن قطعی کردن مدال طلای خود، رکورد بازیهای آسیایی که در اختیار حسین رضازاده بود را شکست. سلیمی در حرکت دوم خود وزنه ۲۵۵ کیلوگرم را هم مهار کرد اما حرکت سوم را انجام نداد. او در مجموع با ۴۶۵ کیلوگرم عنوان قویترین مرد بازیهای آسیایی را به خود اختصاص داد.
IMG13085622
مدال آوران ایران در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی:

مدال طلا :
* نجمه خدمتی(تیراندازی)، محسن محمدسیفی(ووشو)، محسن شادی(روئینگ – قایقرانی)، محمد دانشور(کایرین – دوچرخه سواری)، بهداد سلیمی(وزنه برداری)

مدال نقره:
* نرجس امام قلی نژاد(تیراندازی)، الهه منصوریان(ووشو)، تیم تیراندازی تفنگ بادی ۱۰ متر بانوان، حمیدرضا لادور (ووشو)، تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر، کیانوش رستمی(وزنه برداری)

مدال برنز:
* سجاد عباسی(ووشو)، تیم روئینگ چهار نفره بانوان، سولماز عباسی( روئینگ – قایقرانی)، تیم روئینگ دو نقره مردان.

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی از ۲۸ شهریور در اینچئون کره‌جنوبی آغاز شده و تا ۱۲ مهرماه ادامه پیدا می‌کند. در این دوره از مسابقات ۹۵۰۱ ورزشکار از ۴۵ کشور آسیایی در ۳۶ رشته با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. کاروان ورزش ایران نیز با ۲۸۲ ورزشکار شامل ۲۲۴ ورزشکار مرد و ۵۸ ورزشکار زن در این دوره از مسابقات شرکت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.