شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۱:۰۸

یک بیمارپوستی که دچارمرگبارترین نوع سرطان پوست  شده بود ،با تزریق این دارو شانس زنده ماندن پیدا کرد و نجات یافت ،تاکنون این دارو روی ۴۱۱…

download 15 مداوای بلافاصله سرطان پوست با این دارو

یک بیمارپوستی که دچارمرگبارترین نوع سرطان پوست  شده بود ،با تزریق این دارو شانس زنده ماندن پیدا کرد و نجات یافت ،تاکنون این دارو روی ۴۱۱ بیمار با سرطان پوست پیشرفته «ملانوما» آزمایش شده ونتایج مطلوبی داشته است

این داروی جدید توانسته مردی را که در اثر سرطان پوست در حال مرگ بود، نجات دهد.به گزارش های دکتر به نقل از سایت «تایمز»، پزشکان می گویند این مرد بریتانیایی به دلیل سرطان پیشرفته پوست فقط یک ماه برای زندگی وقت داشته اما پس از استفاده از این داروی جدید، درمان شده است.

سایت «دیلی میل» هم نوشته، این داروی جدید ۶ ماه به خون این مرد ۴۰ ساله تزریق می شده و پس از ۳ ماه، تومورهایش تقریبا از بین رفته اند و نشانی از بازگشت آنها هم دیده نمی شود. نامی از این بیمار برده نشده اما «دیوید چائو»، پزشک او می گوید:«نمی توانیم با قطعیت بگوییم که او درمان شده اما خیلی خوب پیش می رود… او می دانست که اگر مداوای موثری صورت نگیرد، احتمال نجاتش زیاد نیست، شاید چند ماه.»

دکتر چائو ادامه داد:«این دارو یکی از چند داروی جدیدی است که از این نوع ساخته شده. این آزمایشات اولیه نشان می دهند که این داروها، انتظارات را به طرز مضحکی سریع برآورده می کنند. بعضی از نتایج، شگفت انگیز هستند؛ تقریبا فک آدم را به زمین می چسبانند. و این داروها شاید بتوانند برای خیلی از سرطان های متفاوت استفاده شوند، از جمله آنهایی که مداوای شان سخت است، مثل سرطان ریه.» این دارو روی ۴۱۱ بیمار با سرطان پوست پیشرفته «ملانوما» آزمایش شده. در حالی که فقط ۱۰ درصد از مردها و ۳۵ درصد از زن ها با این بیماری پیشرفته ، بیش از یک سال دوام می آورند، در این روش جدید ۶۹ درصد از بیماران پس از یک سال هنوز زنده هستند. نام این داروی جدید «Pembrolizumab » است.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.