شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۶:۲۸

حجت الاسلام ˈعبدالله کریمیˈ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اهمیت شبهای قدر اظهار داشت: در این شبهای…

حجت الاسلام ˈعبدالله کریمیˈ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اهمیت شبهای قدر اظهار داشت: در این شبهای مبارک خداوند مقدرات یکسال آینده ما را معین فرموده و روزی هایمان تا شب های قدر رمضان سال آینده را تعیین می فرماید.

وی افزود: در برخی روایات آمده که ملائکه در شبهای پرفیض قدر، بر قلب امام زمان (عج) نازل شده که این نزول برابر با رحمت خاص الهی ‏بر مومنان شب زنده دار است و تا طلوع فجر ادامه دارد.

حجت الاسلام کریمی در ادامه و با تاکید براینکه همه ما باید در شب قدر توبه نصوح کنیم، خاطرنشان کرد: این توبه شرایطی اعم از اظهار ندامت از گناه، عزم جدی برای عدم بازگشت به گناه و جبران گناه با انجام اعمال صالح دارد و بدین وسیله بهتر می توانیم به درگاه خداوند دعا کرده و امید به استجابت آن داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه حقیقت دعا چیزی جز عبادت و بندگی نیست، گفت: شب قدر شب عبادت است و بهترین مصداق عبادت، دعاست، چرا که اصولا دعا به منزله مغزعبادت است.

امام جماعت مسجد قبا در ادامه استغفار مداوم و تلاوت قرآن برای اعلام بندگی در برابر خداوند را از دیگر آداب شب قدر عنوان کرد و با اشاره به روایتی از امام باقر (ع) که هر کسی شب قدر را احیا کند، گناهان او آمرزیده می شود، اگر چه به تعداد ستارگان آسمان باشد، خاطرنشان کرد: اگر این مهمانی و احیاداری در مسجد و به میزبانی خداوند متعال باشد امیدواری در استجابت دعا نیز بیشتر می شود.

حجت الاسلام کریمی در پایان، بر خواندن سوره های دخان، عنکبوت و قدر و همچنین دعای جوشن کبیر در این شب ها تاکید کرد.

7458/567

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.