پنجشنبه، ۲۱ دی ۹۶ - ۰۳:۲۲
مدرن ترین قطار جهان

شیکی شیما نام مدرن ترین قطار جهان است که به تازگی در ژاپن معرفی شده، این قطار شگفت انگیز که هنوز مراحل ساخت…

شیکی شیما نام مدرن ترین قطار جهان است که به تازگی در ژاپن معرفی شده، این قطار شگفت انگیز که هنوز مراحل ساخت آن به پایان نرسیده دارای سالن هایی شبیه به اتاق های هتل های لوکس است . در ادامه برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر با میهن پست همراه شوید .

مدرن ترین قطار جهان با نام شیکی شیما به اندازه ای لوکس و زیبا ساخته شده که می توان آن را با اتاق هتل های لوکس مقایسه کرد. البته باید گفت که سفر کردن با این قطار بسیار پر هزینه است و هر کسی نمی تواند از آن استفاده کند.

مسئله حمل و نقل این روزها اهمیت زیادی پیدا کرده و کشورها سعی می کنند به شکلی در آن تحول ایجاد نمایند. ژاپنی ها یکی از کسانی هستند که به موضوع یاد شده اهمیت زیادی می دهند. آن ها در همین راستا سه سال پیش قطاری به نام «شیکی-شیما» را معرفی کردند. همه چیز این قطار بسیار لوکس و تجملاتی ساخته شده و طراحی آن به گونه ای است که همه را شگفت زده می نماید.

شیشه های سراسری برای تماشای هر چه بهتر مناظر، کارد و چنگال های ویژه نیکل-نقره و وان حمام ساخته شده از درخت سرو، از ویژگی های این وسیله نقلیه شاهانه به شمار می روند. این قطار از دو روز پیش به طور رسمی کار خود را آغاز کرده و به مسافران خدمات می دهد. ما در این مقاله قصد داریم نگاهی به این وسیله جذاب داشته باشیم.

سفر یک طرفه با این قطار حداقل ۲۸۶۵ دلار (۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان) هزینه خواهد داشت و شما برای مسافرت های ۲ تا ۴ روزه باید مبلغ ۸۵۰۰ دلار (۳۲ میلیون تومان) هزینه پرداخت نمایید.

فضایی که برای صرف غذا در نظر گرفته شده بسیار حیرت انگیز است و دیدنش هر کسی را به حیرت وا می دارد. در قطار خارق العاده ژاپنی ها موارد شگفت انگیز زیادی به چشم می خورد. برای ساخت مبلمان از چوب لهستانی استفاده شده و آن ها با استفاده از روش سنتی خم کردن چوب ها به وسیله بخار درست شده اند. شرکت طراحی فرش «Oriental Carpet Mills» همان کمپانی که برای کارهایش در کاخ واتیکان شهرت دارد، کار تامین فرش ها را بر عهده داشته است.

باهم در میهن پست تصاویری از مدرن ترین قطار جهان را تماشا خواهیم کرد.

 

[highlight]منبع  [/highlight] jalopnik

یک دیدگاه برای “نگاهی به مدرن ترین قطار جهان با نام شیکی شیما در ژاپن”

  1. بیدل گفت:

    هههه.خیلی گرونه نمیتونم سوار شم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.