دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۹

“سلیم غفوری” در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به جنایات صورت گرفته در چند دهه گذشته و تظاهرات اخیر…

“سلیم غفوری” در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به جنایات صورت گرفته در چند دهه گذشته و تظاهرات اخیر علیه مسلمانان میانمار، اظهار داشت: در سه سال گذشته جنایات علیه مسلمانان این ناحیه شدت گرفت که منجر به آوارگی صدها هزار تن از آنها شد.

وی ادامه داد: تاکنون بسیاری از گروه‌های مخالف این جنایات از غرب مطالبه موضع و برخورد با دولت میانمار برای جلوگیری از بودائیان افراطی را داشتند.

این کارشناس سیاست خارجی تصریح کرد: برخی گروه‌ها از “آنگ سان سو چی” برنده صلح نوبل درخواست داشتند تا به این موضوع رسیدگی کند اما وی ترجیح داد تا وجهه خودش را نزد بودائیان مثبت نگه دارد بنابراین در مقابل این جنایات سکوت کرد تا بتواند آراء را برای انتخابات این کشور نگه دارد.

غفوری افزود: غرب و مجامع بین‌المللی از طرح موضوع حقوق بشر به عنوان یک ابزار برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کنند و چون دولت‌های غربی در میانمار احساس منفعت نمی‌کنند بنابراین نسبت به جنایات این ناحیه بی‌تفاوت هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر شاهد هیچ واکنشی از سوی دولت‌های غربی نسبت به کشتار مسلمانان میانمار نبودیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.