یکشنبه، ۱۴ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۲۶

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام نصیر نیک نژاد مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران عصر شنبه در دیدار با فرماندار ورامین با اشاره…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام نصیر نیک نژاد مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران عصر شنبه در دیدار با فرماندار ورامین با اشاره به رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی در سال های اخیر تمرکز بر روی نسل جوان و نوجوان بوده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران افزود: سازمان تبلیغات اسلامی در سال های اخیر رویکرد خود را از انجام کارهای روبنایی تغییر داده و تلاش دارد تا با عمق بخشیدن به برنامه های فرهنگی ، زمینه را برای حفظ فرهنگ دینی مردم فراهم کند.

وی ادامه داد: امروز شرایطی سخت تر از دوران هشت سال دفاع مقدس را پشت سر می گذاریم، چرا که امروز تمام اخلاق، دین و ارزشهای اسلامی ما مورد هجوم ناجوانمردانه دشمن قرار گرفته و دشمن بیکار ننشته است و با ابزارهای مختلف نظیر ماهواره و اینترنت، به جنگ انقلاب و ارزش های دینی نظام اسلامی آمده و در این مسیر نهادهای فرهنگی وظیفه خطیری بر عهده دارند.

نیک نژاد اضافه کرد: متأسفانه در سال های اخیر نگاه غلطی در حوزه فرهنگ و حتی ارائه گزارش های فرهنگی وجود داشته که بیش از آن که به آمار مربوط به فعالیت های فرهنگی اشاره شود، به ساخت و ساز و فعالیت های عمرانی در حوزه ساخت کتابخانه، سالن فرهنگی و مسجد اشاره می شود.

این مسئول یادآور شد: توجه به مسائل فرهنگی از اصول اصلی انقلاب و دین مداری و تحول و ارتقای فرهنگی در ایران و تحول در اندیشه‌های جهانی و توجه به جایگاه ویژه بشریت در دنیا از مسائلی بوده که انقلاب اسلامی بر پایه آن شکل گرفته است.

وی متذکر شد: مقام معظم رهبری معتقدند که در امور باید بر اساس معیارها و اصول فرهنگی حرکت کرد و دغدغه مقام معظم رهبری نسبت به مسائل فرهنگی نشان از شاخت کامل ایشان از واقعیت های دنیای امروز دارد و باید تفکرات و دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری در تمامی سطوح جامعه وارد شود و در سایه اعتقاد عملی و انسجام تمامی افراد و مسئولان مسائل فرهنگی جامعه بوی اسلامی به خود گیرد.

نیک نژاد گفت: مدیران اجرایی می باید نگاه ویژه ای به موضوع فرهنگ جامعه داشته باشند و با تعمیق بخشیدن به برنامه های فرهنگی و فرهنگ سازی مناسب زمینه را برای عملی شدن فرمایش مقام معظم رهبری در مقابله با شبیخون فرهنگی دشمنان را میسر کنند.

روحانیون در صف اول جبهه فرهنگی جامعه هستند

محسن خوانساری نیز در این دیدار با اشاره به توجه مقام معظم رهبری بر مقوله فرهنگ اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی و در میان مردم ولایتمدار ایران اسلامی همه مسئولان و مردم را به عزم ملی و مدیریت جهادی در عرصه های فرهنگی و اقتصادی دعوت کردند و اشاره داشتند که این دو مقوله فقط با همکاری مردم و مسئولان به نتایج دلخواه خواهد رسید.

فرماندار ورامین افزود: برای ارتقاء سطح فرهنگ جامعه می باید از تمامی ظرفیت های موجود در جامعه و به ویژه روحانیون که همواره در صف اول جبهه فرهنگی جامعه قرار دارند بهره برد.

وی ادامه داد: تلاش مجموعه فرمانداری ورامین، بهره گیری از تمامی ظرفیت های شهرستان است و در این راستا با برگزاری جلسات مشترک با ائمه جمعه و جماعات سعی کرده ایم نقطه نظرات کارشناسانه آنان را دریافت و حمایت لازم را در جهت اجرای این نظرات صورت دهیم.

خوانساری تأکید کرد: مسجد مهمترین پایگاه اسلامی برای مسلمانان به شمار می رود و جایگاه ویژه مسجد در فرهنگ دینی و امكانات آن، همراه آموزش ها و مفاهیم حاشیه ای و ایجاد یك نظام ارزشی قوی و ماندگار در صحنه فرهنگ و اجتماع بسیار اثرگذار بوده است.

این مسئول حضور جوانان در مسجد را باعث مصون نگه داشتن آنها در برابر هجمه های فرهنگی دانست و عنوان کرد: یکی از مهمترین دغدغه های خانواده ها بحث هجمه های فرهنگی است که در سایه ایمان و توجه به معنویت از بسیاری آسیب های اجتماعی جلوگیری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.