جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۲

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ، دکتر ˈداریوش پناهی زادهˈ به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تامین اجتماعی در سخنان پیش از خطبه های…

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ، دکتر ˈداریوش پناهی زادهˈ به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تامین اجتماعی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه در مصلای مهدیه امام خمینی اهواز ، موضوع سلامت را یکی از محوری ترین و پرچالش ترین کار دولت ها توصیف کرد و افزود: خوشبختانه در دولت یازدهم به این موضوع توجه شده که بر اساس آن هزینه کرد مردم برای بخش درمان به 10درصد در مناطق شهری و پنج درصد در مناطق روستایی و عشایری رسیده است.

وی گفت: در طرح تحول نظام سلامت پرداختی مردم از جیب به حداقل رسیده و دولت موظف شده از منابع ملی برای این طرح زیربنایی هزینه کند.

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان آمادگی این مدیریت را برای ارایه خدمات مطلوب درمانی در 30بیمارستان، درمانگاه، دی کلینک و پلی کلینک وابسته به سازمان تامین اجتماعی در استان اعلام کرد.

دکتر پناهی زاده در ادامه به موضوع سالمندی در کشور اشاره و پیش بینی کرد در سال 1304 حدود 5/15میلیون نفر از جمعیت کشور را سالمندان تشکیل دهند.

وی ˈسالمندی سالمˈ را یکی از اولویت ها و برنامه های دراز مدت نظام سلامت کشور دانست و افزود: با تغذیه و تغییر سبک زندگی می توان سالمند سالم داشت.

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان، پیری را یک بحران جهانی توصیف کرد و گفت: کشور ما نیز با کاهش نرخ باروری ، کم و بیش با این پدیده رو برو است و در سال های آینده نیز پیری جمعیت نمود بیشتری خواهد یافت.

دکتر پناهی زاده در ادامه گفت: شیب هزینه های درمانی به علت سالمندی و پیری جمعیت در حال افزایش است از این رو باید تدابیر لازم برای تامین مخارج بیماری های مزمن و پرهزینه سالمندی وپیری اندیشیده شود.

وی بر به روز کردن تجهیزات پزشکی و دسترسی بهتر مردم به خدمات درمانی را مورد تاکید قرار داد و گفت: خوشبختانه بیشترین پروژه های درمانی در حال ساخت کشور در استان خوزستان است ضمن آنکه پس از تهران بیشترین مراکز درمانی تامین اجتماعی در خوزستان فعال و در خدمت مردم می باشد.

دو میلیون و 641هزار و 221نفر معادل 57درصد جمعیت چهار میلیون و 600هزار نفری استان خوزستان زیرپوشش تامین اجتماعی هستند.

646/641

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.