شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۳

به گزارش روز شنبه ایرنا، بیژن صادق در جمع خبرنگاران درباره نشستی که قرار است مدیران بیمه ای با نمایندگان مجلس شورای اسلامی…

به گزارش روز شنبه ایرنا، بیژن صادق در جمع خبرنگاران درباره نشستی که قرار است مدیران بیمه ای با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد بیمه شخص ثالث برگزار کنند، اظهار داشت: طی سال های گذشته نرخ بیمه های شخص ثالث متناسب با افزایش نرخ دیه، رشد نیافته به طوری که این شرکت ها از این محل متضرر شده اند. در این بخش بیمه ها همواره 6 تا 7 درصد نسبت به میزان افزایش نرخ دیه متضرر شده اند.

وی ادامه داد: نرخ دیه در سال جاری 33 درصد رشد یافت اما نرخ بیمه شخص ثالث مجاز نبود، افزایش بیش از 24 درصد را داشته باشد.

مدیرعامل بیمه دانا با تاکید بر اینکه این امر باعث متضرر شدن بیمه های خصوصی در کوتاه ترین زمان می شود، گفت: قوانین مربوط به بیمه شخص ثالث باید بازبینی شود.

مدیرعامل بیمه دانا میزان خسارت شرکت های بیمه از ناحیه بیمه شخص ثالث را 6 تا 7 درصد اعلام کرد و بازبینی قوانین و مقررات بیمه شخص ثالث را خواستار شد.

وی گفت: با توجه به بالابودن ضریب خسارت بیمه درمان، این بیمه نامه در قالب بسته ای به شکل بیمه نامه اموال و اشخاص و به صورت گروهی ارائه می شود.

وی با اشاره به برگزاری مجمع بیمه دانا در 18 تیرماه سال جاری گفت: مجموع دارایی های این شرکت به 1200 میلیارد تومان می رسد، همچنین میزان حق بیمه تولیدی در سال گذشته حدود 1080 میلیارد تومان بود که این رقم نسبت به سال 91 بیش از 40 درصد رشد نشان می دهد.

مدیرعامل بیمه دانا نسبت خسارت این شرکت (حق بیمه صادره به خسارت پرداختی)را 60 درصد ذکر و تصریح کرد: شاخص سود(EPS) شرکت به 285 ریال در سال 92 رسید و نرخ هر سهم این شرکت رشد 7 برابری نسبت به سال 91 داشت.

وی افزود: با توجه به افزایش مطالبات به دلیل وضعیت مالی بیمه گذاران و شرکت های همکار با بیمه دانا، کارگروه های ویژه ای در حال پیگیری این موضوع هستند.

صادق، پیش بینی حق بیمه سال جاری را با 18 درصد افزایش عنوان کرد و افزود: البته متناسب با آن، خسارت ها نیز افزایش می یابد؛ در عین حال سود عملیاتی شرکت 45 درصد و سود خالص آن در سال 1393 معادل 39 درصد افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل بیمه دانا از انعقاد قرارداد تجمیع امور بیمه ای با وزارت کشور در بخش بیمه درمان، بیمه اموال و اشخاص و به صورت جداگانه با استان ها به ارزش حدود 70 میلیارد تومان خبر داد و اظهار داشت: علاوه بر انعقاد قراردادی با هلال احمر، قرارداد با وزارت نیرو و سازمان های تابعه نیز تمدید شده و در سال جاری توسعه یافته است.

وی حضور شرکت های بیمه خارجی را باعث از بین رفتن انحصار در صنعت بیمه دانست و اظهار داشت: این شرکت در بحث بیمه یوزپلنگ تاکنون خسارتی پرداخت نکرده است. سال گذشته این شرکت به صورت رایگان قرارداد بیمه عمر و حادثه یوز را منعقد کرد، پوشش این قرارداد 50 میلیون تومان در صورت فوت هر قلاوه یوز تا سقف پنج قلاده در سال است، در کنار آن پوشش خسارت دامداران در اثر حملات آنها، پوشش بیمه ای حافظان یوز و محیط بانان به تعداد 126 نفر با افراد تحت تکفل آنها و غیره است.

صادق در پایان گفت: بیمه نامه درمان دارای ضریب خسارت بالایی است و اگر به صورت انفرادی این بیمه نامه صادر شود، باعث افزایش ضریب خسارت بیش از 100 درصد خواهد بود، این در حالی است که برای بیمه مرکزی ضریب خسارت بیش از 85 درصد قابل قبول نیست، بنابراین بیمه درمان در قالب بسته ای به شکل بیمه نامه اموال و اشخاص و به صورت گروهی ارائه می شود.

اقتصام(3)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.