پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۱

ˈحمید بوردˈ چهارشنبه شب در نشست با مدیران رسانه ها و مطبوعات خوزستان در اهواز در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا با اشاره…

ˈحمید بوردˈ چهارشنبه شب در نشست با مدیران رسانه ها و مطبوعات خوزستان در اهواز در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا با اشاره به مذاکرات در مسکو و تهران در این چارچوب افزود: مذاکرات روند خود را طی می کند و مقدمات کار برای همکاری ها در دست انجام است.

وی با اشاره به مدیریت شرکت بر 60 مخزن در محدوده اختیارات مناطق نفتخیز جنوب گفت: در زمینه توسعه میادین نفتی، این شرکت بیشترین سابقه و توانمندی را دارد.

بورد گفت: این شرکت در سال های پس از انقلاب هشت مخزن را توسعه داده و افزایش سالانه 300 هزار بشکه را در دستور کار خود دارد.

وی افزود: پروژه های دارای قابلیت سرمایه گذاری مشخص و کارهای مهندسی و مطالعات آنها نیز انجام شده است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: پکیج های مورد نظر برای سرمایه گذاری ها آماده شده و با سرمایه گذارانی در داخل و خارج از کشور وارد گفت و گو شده ایم.

بورد در عین حال از برنامه ریزی شرکت برای افزایش تولید تا سه میلیون بشکه نفت در روز خبر داد.

وی با اشاره به بهره برداری سه کارخانه نمکزدایی در سال گذشته از برنامه ریزی برای بهره برداری چهار کارخانه نمکزدایی دیگر در سال جاری خبر داد.

بورد افزود: با بهره برداری از کارخانه های جدید 350 هزار تا 400 هزار بشکه در روز به ظرفیت نمکزدایی های موجود در مناطق تحت اختیار شرکت اضافه می شود.

وی در عین حال از یک هزار و 200میلیارد ریال سرمایه گذاری شرکت برای ساخت پنج هزار واحد مسکونی در مسجد سلیمان برای جابجایی ساکنان مناطق آلوده این منطقه خبر داد و گفت: هم اینک 400واحد از این ها آماده تحویل است.

بورد با اشاره به انجام دو هزار و 500میلیارد ریال پروژه در مسجد سلیمان همچنین از برنامه ریزی شرکت برای کاستن از میزان آلایندگی های موجود در حوزه اختیارات مناطق نفتخیز جنوب خبر داد.

وی افزود: 15هزار میلیارد ریال پروژه در سطح مناطق نفخیز جنوب تعریف شده که عمده آنها به ثمر رسیده است.

بورد گفت: در زمینه ساخت محورهای ارتباطی هم مناطق نفتخیز جنوب اقدام های وسیعی انجام داده است.

شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در گستره ای به وسعت حدود 400 هزار کیلومتر مربع در استان های خوزستان و بخش هایی از استان های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد در زمینه تولید نفت، گاز و مایعات گازی فعالیت دارد.

538/645/681

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.