جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۹

ˈ رضا امیری ˈ روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: این میزان رشد تولید در سه شرکت فرآورش، بسپاران و کیمیا ی بندرامام…

ˈ رضا امیری ˈ روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: این میزان رشد تولید در سه شرکت فرآورش، بسپاران و کیمیا ی بندرامام محقق شده است.

وی افزود: در این مدت شرکت فرآورش بندرامام با تولید محصولاتی از قبیل بوتان، اتان، پروپان، پنتان پلاس، هگزان، اتیلن، بنزین پیرولیز، نفت کوره، بنزین، مخلوط زایلین ها، آروماتیک سنگین، پارازایلین، بیش از 912 هزار و 604 تن تولید داشت.

وی گفت: این میزان محصول در تامین خوراک واحدهای پلیمری از جمله پلی اتیلن سنگین (HDPE) و پلی اتیلن سبک (LDPE) شرکت بسپاران بندر امام، وینیل کلراید منومر (VCM) و اتیلن دی کلراید ( EDC) شرکت کیمیا بندرامام نقش بسزایی دارد.

امیری افزود: شرکت بسپاران بندر امام نیز یکی دیگر از شرکت های تابع پتروشیمی بندر امام است که از تأمین کنندگان اصلی محصولات پلیمری کشور به حساب می آید.

مدیرعامل شرکت سهامی پتروشیمی بندرامام افزود: بسپاران در این مدت با تولید بیش از 146هزار و 953 تن محصولات پلیمری شامل ظروف پلاستیکی مخصوص نگهداری مایعات، لوله های مخصوص گاز رسانی، ظروف مخصوص نگهداری مواد شیمیایی و غذایی، صنایع تولید کفش و اسباب بازی وعایق الکتریکی نقش مهمی در تامین محصولات شیمیایی مورد نیاز ایفا کرده است.

وی گفت: شرکت کیمیا نیز در مدت یاد شده بیش از 263 هزار و 947 تن تولید داشته و محصولات آن شامل سودسوز آور، اسید کلریدریک،آب ژاول، اتیلن دی کلراید و ام.تی.بی.ای است .

امیری افزود که سود سوزآور در تهیه صابون، پودرهای شوینده صنایع کاغذ سازی، صنایع تولید و تصفیه روغن نباتی و همچنین ماده اولیه رنگ و سایر ترکیبات شیمیایی کاربرد دارد.

وی گفت: از فرآورده محصول ام تی بی ای به عنوان ماده افزودنی به بنزین به منظور بهبود عدد اکتان و از منومر وینیل کلراید برای تهیه پلی وینیل کلراید و اتیلن دی کلراید به عنوان حلال در تهیه پلاستیک و سایر ترکیبات شیمیایی استفاده می شود.

شرکت سهامی پتروشیمی بندر امام با هدف تولید محصولات پتروشیمیایی و صدور الفین ها، پلی الفین ها، آروماتیک و سایر فرآوده های پتروشیمی تاسیس شد.

این مجتمع از واحدهای زیربنایی کشور است و محصولات آن به عنوان خوراک صنایع پایین دستی مورد استفاده قرار می گیرد و عمده این محصولات، خوراک پنج هزار واحد پایین دستی را تامین می کند.

538/7162

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.