شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۷

محمد علی ایلخانی، شنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی چندین پروژه عمرانی در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز در جمع خبرنگاران در…

محمد علی ایلخانی، شنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی چندین پروژه عمرانی در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا افزود: دو هزار میلیارد ریال از این سرمایه گذاری توسط شرکت فرودگاه های کشور و دو هزار میلیارد ریال نیز توسط بخش خصوصی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: تلاش می شود که این سرمایه گذاری در هر 54 فرودگاه موجود در کشور انجام شود و این در حالی است که اجرای برخی پروژه ها در برخی از فرودگاه های کشور توجیه اقتصادی ندارد اما به لحاظ الزام دولت باید این سرمایه گذاری انجام شود.

او اظهار کرد: شرکت فرودگاه های کشور به رغم ضرر و زیانی که همه ساله از محل اجرای برخی پروژه ها در بعضی از فرودگاه ها متقبل می شود اما در عین حال اصل و سود سرمایه گذاری بخش خصوصی را تضمین خواهد کرد.

وی، در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا مبنی بر شرایط حضور سرمایه گذاران خارجی نیز گفت: امسال شاهد یک رویداد خوب در کشور خواهیم بود و آن نیز امضای توافق نامه با چند کشور خارجی در زمینه ساخت و یا تجهیز و تکمیل دو یا سه فرودگاه در کشور است.

او اظهار کرد: ساخت فرودگاه جدید مشهد مقدس، ساخت فرودگاه جدید اهواز با توجه به اینکه وزارت نفت خواستار فرودگاه فعلی این شهر است و همچنین اجرای برخی پروژه ها در فرودگاه امام (ره) از جمله سرمایه گذاری هایی است که امیدواریم بتوانیم با فاینانس خارجی به نتیجه برسانیم.

ایلخانی، شرایط برای خرید تجهیزات فرودگاهی از خارج کشور، از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید مطلوب تر توصیف کرد و گفت: به جز در بحث نقل و انتقال پول که هنوز مشکلاتی وجود دارد، اما در بحث ارائه سفارشات و خرید تجهیزات شرایط بسیار بهتر شده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور، ضمن اشاره به امضای توافقنامه با یک شرکت چینی برای احداث فرودگاه جدید مشهد به صورت فاینانس افزود: علاوه بر این، یک شرکت فرانسوی نیز برای احداث این فرودگاه به روش BOT (سرمایه گذاری و بهره برداری) اعلام آمادگی کرده است.

عملیات اجرایی سه پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 296 میلیارد ریال، امروز شنبه با حضور مدیرعامل فرودگاه های کشور و استاندار فارس در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز آغاز شد.

مدیرکل فرودگاه های استان فارس در حاشیه کلنگ زنی این پروژه ها گفت: این پروژه ها شامل توسعه پارکینگ هواپیمای فرودگاه شیراز (اپرون) در زمینی به مساحت 33 هزار متر مربع، احداث انبار بار هواپیمایی ماهان و سالن چند منظوره فرودگاه شیراز است.

حمید رضا سیدی افزود: علاوه بر این، کار بهسازی و روکش پارکینگ های فعلی فرودگاه شهید دستغیب شیراز نیز انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در طرح جامع فرودگاه شیراز، مساحت پارکینگ هواپیما، 150 هزار مترمربع دیده شده که تلاش می شود در چند فاز اجرا خواهد شود.

او اظهار کرد: بر همین اساس، امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه به مساحت 33 هزار متر مربع در فاز نخست هستیم که برای اجرای آن به اعتباری بالغ بر 276 میلیارد ریال صرف خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه های فارس افزود: انبار بار هواپیمایی ماهان نیز در فضایی به مساحت یک هزار مترمربع با 10 میلیارد ریال اعتبار و همچنین سالن چند منظوره فرودگاه شهید دستغیب شیراز نیز با دو هزار و 100 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال اجرا خواهد شد.ک/2

678/ 667 /675

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.