دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۳

به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی وامور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی به ایرنا، ˈ رضا مسرورˈ در این دیدار همراه ناظر…

به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی وامور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی به ایرنا، ˈ رضا مسرورˈ در این دیدار همراه ناظر گمرکات گیلان به بررسی راهکارهای تسهیل و گسترش فضای کسب و کار در محدوده منطقه آزاد انزلی و بهره گیری از ظرفیتها و توانمندیهای دو طرف در مسیر توسعه اقتصادی استان پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: گمرک در توسعه و اقتصاد مناطق آزاد کشور نقش کلیدی دارند و نقش گمرک از جنبه های مختلف تأمین منابع مالی و درآمدهای عمومی مناطق آزاد، ایجاد جاذبه و شرایط برای تسریع در جذب سرمایه گذار، اعمال مزایا قانونی و تسهیلات حمایتی و برخی محدودیت ها به منظور حمایت از صنایع تولیدی داخلی، افزایش یا کاهش تعرفه ها در مناطق آزاد و منطقه آزاد انزلی حائز اهمیت است.

بر اساس این گزارش؛ موانع موجود در مسیر ترخیص کالای تجاری توسط گمرک کشور مورد بحث قرار گرفت و در ادامه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بازدید از بخش های مختلف حوزه نظارت گمرکات، از نزدیک با فرآیندهای مختلف کاری، ارائه خدمات به تجار و بازرگانان آشنا شد و بر لزوم توسعه همکاری ها تاکید کرد.

گمرکات استان گیلان با اختصاص 1 / 55 درصد از وزن و 1 / 55درصد از ارزش کل صادرات کشور، از لحاظ وزنی رتبه یازدهم و از لحاظ ارزش رتبه 13 را بین گمرکات کشور بخود اختصاص داده است.

سال گذشته بالغ بر یک میلیون و 828 هزار و 501 تن کالا به ارزش یک میلیارد و 255 میلیون و 724 هزار دلار از طریق گمرکات استان گیلان به کشور واردات قطعی شده است.

75 درصد وزنی و 70 درصد ارزشی کالاهای وارداتی از استان گیلان را فلزات معمولی و مصنوعات آن تشکیل می دهد.ک/1

620/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *