چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۴

علی اکبر آشوری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: تردد تریلرها از محور هراز نیز همچنان ممنوع است، اما…

علی اکبر آشوری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: تردد تریلرها از محور هراز نیز همچنان ممنوع است، اما تردد کامیون ها و کامیونت ها از این محور از ساعت 12 تا 24 روز چهارشنبه 11 تیر ماه جاری و از ساعت شش تا 24 روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته 12 و 13 تیر ماه ممنوع شده است.

وی با بیان اینکه تردد تریلرها از ساعت شش تا 24 روز جمعه 13 تیر ماه جاری در محور فیروزکوه از طرف تهران به قائمشهر و بالعکس ممنوع شده است، گفت: بر اساس گزارش ماموران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای محور شهداد – نهبندان در استانهای کرمان و خراسان جنوبی به دلیل وقع سیلاب از کیلومتر 60 تا 73 این محور تا اطلاع بعدی مسدود شده است.

به گفته وی، محور قم گرمسار و بالعکس در استانهای تهران، سمنان و قم به دلیل انجام عملیات راهسازی تا 15 مردادماه جاری مسدود است و مسیر جایگزین برای تردد خودروهای سواری آزاد راه قم – تهران و برای وسایل نقلیه سنگین محور قدیم قم – تهران و برای تمام خودروها جاده امام رضا(ع) به سمت پاکدشت و گرمسار تعیین شده است.

وی اظهار داشت: در محور کرمان ـ راین ـ حسین آباد ـ جیرفت(ساردوئیه ـ جیرفت)، واقع در استان کرمان به دلیل مداخله با ترافیک شهری‏ و تردد در جاذبه های گردشگری و عبور 23 کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملین فرآورده های نفتی ممنوع و محور ترانزیت کرمان ـ دهبکری ـ جیرفت، محور جایگزین آن اعلام شده و تردد وسایل نقلیه سواری در محور یاد شده بلامانع است.

آشوری گفت: آزاد راه کرج ـ تهران تا اطلاع ثانوی روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته، از ساعت 9 الی 16، بدلیل انجام عملیات لکه گیری هندسی در حدفاصل کیلومتر شش از ایران خودرو، عبور یک در میان (شطرنجی) در باند کندرو، اعمال و در نتیجه تردد در این محور همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت تمام جوانب احتیاط انجام می شود.

مدیر مرکز مدیریت راه های کشور اظهار داشت: آزاد راه قزوین – رشت و بالعکس تا 27 تیر ماه سال جاری از ساعت 8 تا 18 به دلیل انجام عملیات رفع نواقص ابنیه فنی و لکه گیری در حد فاصل 16 تا 41 لاین شمالی و جنوبی این محور همزمان با انجام عملیات یاد شده با محدودیت و رعایت تمام جوانب احتیاط انجام می شود.

آشوری افزود: تردد در آزاد راه قم – تهران و بالعکس در استان قم تا 31 شهریور ماه سال جاری شنبه تا چهارشنبه هر هفته به جز ایام تعطیلات رسمی از ساعت 7 تا 19 به دلیل انجام عملیات اسفالت تراشی و روکش اسفالت حدفاصل یک تا 68 این محور و 68 تا 135 آن با محدودیت انجام می شود.

وی افزود: در محور اصفهان – شهررضا – آباده در استان اصفهان، حد فاصل تا 15 کیلومتری باند رفت و برگشت کمربندی شهررضا، تا 28 مرداد ماه سال جاری از ساعت 8 صبح تا 17 به دلیل انجام عملیات راهداری تردد وسایل نقلیه با رعایت تمام جوانب احتیاط انجام می شود.

همچنین آزادراه قم ـ تهران و بالعکس، مقطع واقع در استان قم، تا 31 شهریور، شنبه تا چهارشنبه هر هفته به جز تعطیلات رسمی، از ساعت 7 الی 19 ، بدلیل اجرای عملیات آسفالت تراشی و روکش آسفالت و بهسازی، حد فاصل کیلومتر یک الی 68 قم ـ تهران و کیلومتر 67 الی 135 تهران ـ قم، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می شود.

تردد در آزادراه کرج ـ تهران در استان تهران، تا اطلاع بعدی شنبه تا چهارشنبه هر هفته، از ساعت 9 الی 16، بدلیل اجرای عملیات لکه گیری هندسی حد فاصل کیلومتر شش از ایران خودرو، عبور یک در میان(شطرنجی) در باند کندرو اعمال و تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت تمام جوانب احتیاط انجام می شود.

در محور گرمسار ـ سمنان و بالعکس، واقع در استان سمنان تا 27 مرداد، به طور 24 ساعته ، بدلیل تکمیل تقاطع غیر همسطح سرخه در 22 کیلومتری ماقبل سمنان، تردد با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط از کنارگذر احداثی انجام می شود.

تردد در آزادراه قزوین- زنجان در محدوده کمربندی شهر قزوین از 14 تیرماه لغایت 14 مرداد ماه از ساعت 7 الی 19 از کیلومتر صفر الی 25 بعلت افزایش عرض موثر سواره رو، برچیدن گاردریل رفوژ میانی و اجرای بلوک بتنی تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می شود.

به گفته آشوری، محور اصفهان ـ شهررضا ـ آباده و بالعکس واقع در استان اصفهان تا 28 مرداد ماه سال جاری از ساعت 8 الی 17، بدلیل انجام عملیات راهداری در حدفاصل کیلومتر یک تا 15 ، باند رفت و برگشت کمربندی شهررضا، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می شود.

تردد در محور نیشابور ـ مشهد و بالعکس (باند شمالی و جنوبی ـ محور جدید) واقع در استان خراسان رضوی، تا شش مرداد ماه سال جاری از ساعت هفت الی 17 ، بدلیل انجام عملیات لکه گیری و درزگیری در حدفاصل کیلومتر یک الی 41 از نیشابور، همچنین در محور مشهد ـ نیشابور (باند شمالی) تا 27 مرداد ماه از ساعت هفت الی 17 ، بدلیل انجام عملیات روکش آسفالت‏ در حدفاصل کیلومتر یک الی 5 ، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می شود.

همچنین تردد در آزادراه زنجان ـ تبریز، واقع در استان زنجان تا 30 مرداد ماه سال جاری از ساعت هفت الی 20، بدلیل اجرای عملیات درز انبساط پل در کیلومتر 94 ، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت تمام جوانب احتیاط انجام می شود.

آزادراه قزوین ـ زنجان تا 15 مرداد ماه از ساعت هفت الی 20 ، بدلیل اجرای عملیات روکش آسفالت در حدفاصل کیلومتر یک تا 30، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می شود.

مدیر مرکز مدیریت راههای کشور در پایان افزود: هموطنان برای آگاهی از آخرین وضعیت راههای کشور می توانند با شماره تلفن گویای 88925252 و 141 تماس بگیرند و یا اینکه به وب سایت iran141.ir مراجعه و یا به شماره 1000141 پیامک کنند.

اقتصام(4)1108**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.