چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۳

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمهر علی حق گویانˈ روز چهارشنبه در همایش کاریابی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان با اشاره به برقراری…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمهر علی حق گویانˈ روز چهارشنبه در همایش کاریابی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان با اشاره به برقراری تفاهم نامه بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کمیته امداد امام خمینی(ره) برای به کارگیری و اشتغال مددجویان این نهاد با همکاری کانون کاریابی های داخلی و خارجی کشور افزود: توانمندسازی در کمیته امداد با رویکرد نوین انجام می شود.

وی اظهار کرد: این توانمندسازی نه یک بعد که ابعاد مختلف روان شناختی، فرهنگی، حقوقی و اقتصادی دارد.

حق گویان اضافه کرد: فرآیند توانمندسازی در کمیته امداد از پذیرش و حمایت آغاز می شود و با توجه به تفاوتی که نیروهای تربیت شده کار در این نهاد با افراد خارج از آن دارند خدمات بهداشتی، درمانی، مشاوره و مسکن به آنها ارایه و با این کار نیاز اولیه افراد تامین و در نهایت باعث بهبود وضعیت خانواده های زیر پوشش کمیته امداد می شود.

وی افزود: درهمین راستا سلامت جسمی و روانی این افراد ایجاد و منجر به ایجاد نشاط در خانواده های آنها شده و توانمندسازی اقتصادی فراهم خواهد شد.

حق گویان ارتقای سطح آگاهی فرهنگی و اجتماعی و نیز مهارتی و حرفه ای مددجویان را از اهداف کمیته امداد برای ورود آنان به بازار کار و اشتغال عنوان کرد.

مدیرکل حرفه آموزی و کاریابی کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: فرآیند توانمندسازی شامل شناسایی مددجویان آماده و متمایل به کار در این نهاد است و به همین منظور یک هزار نفر در کمیته امداد مشاوره شغلی و استعدادسنجی این افراد را انجام می دهند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این ها از طریق بخش خصوصی یک هزار نفر ناظر هم بر طرح ها نظارت دارند.

645/641

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.