شنبه، ۱۲ مهر ۹۳ - ۰۷:۲۲

مدیرکل هواشناسی البرز گفت: «تغییر اقلیم» در این استان بسیار جدی و خطرناک است و نیازمند به کارگیری عزم ملی و تلاش همه…

مدیرکل هواشناسی البرز گفت: «تغییر اقلیم» در این استان بسیار جدی و خطرناک است و نیازمند به کارگیری عزم ملی و تلاش همه هموطنان بخصوص ساکنان این استان در کاهش سطح مصرف آب است.

منصور رحمانیان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، گفت: تغییر اقلیم یکی از معضلات جهانی است و تهدیدات این معضل در استان البرز با توجه به کم‌آبی موجود بیش از دیگر استان‌های کشور است.

وی به گرد و غبار شدید ایجاد شده در روز گذشته در سطح کرج اشاره کرد و افزود: با توجه به افزایش بسیار زیاد برداشت آب از منابع آبی موجود، سطح چسبندگی در عمق زمین کاهش یافته و با بروز یک سیستم پرفشار به سرعت گرد و غبار در فضا معلق می‌شود.

رحمانیان تاکید کرد: با این شرایط مفهوم «تغییر اقلیم»در این استان بسیار جدی و خطرناک است و نیازمند به کارگیری عزم ملی و تلاش همه هموطنان بخصوص ساکنان این استان در کاهش سطح مصرف است.

مدیرکل هواشناسی البرز، تخریب باغات و کمبود فضای سبز در استان را از عوامل تشدید کننده این خطر ارزیابی کرد و گفت: این شرایط برای استانی که پیش از این به عنوان باغشهر شناخته می‌شده، بسیار اسفناک و دردناک است.

رحمانیان یادآور شد: میزان بارندگی‌های دو فصل پاییز و زمستان در این استان مناسب و در حد طبیعی بود و تنها از طریق کاهش مصرف و ذخیره آب در استان می‌توانیم کمبودهای آبی در سال آینده را تا اندازه‌ای جبران کنیم.

وی در پایان از تغییر شرایط پایدارجوی در پایان هفته جاری خبر داد و گفت: با توجه به ناپایداری شرایط جوی انتظار بارش در روزهای پایانی این هفته داریم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.