یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۰

ˈرضا سلیمانیˈ شامگاه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برنامه ها و فعالیت های متعددی در بخش های…

ˈرضا سلیمانیˈ شامگاه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برنامه ها و فعالیت های متعددی در بخش های گوناگون برای سال جاری تدوین شده که در صورت تخصیص اعتبار عملیات های اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

وی افزود: تعمیر و نگهداری تاسیسات برق و مکانیک و نگهداری فضای سبز پایانه مرزی مهران از اولویت های سال جاری حمل و نقل و پایانه های استان است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های ایلام یادآور شد: ساخت درب پایانه مرزی مهران از سمت ایران و عراق ، تهیه و نصب مبلمان سایبان فضایی ایست اختیاری ، رفع مشکل فضای سبز این پایانه شامل اصلاح سامانه شبکه آبیاری و تنک کردن درختان کنوکارپوس در دستور کار این اداره کل برای سال 93 قرار دارد.

سلیمانی ساخت کریدور با نصب وسایل گرمایشی و سرمایشی به طول 100 متر و ایجاد ریل حمل محموله ها و بار زایران را از برنامه های اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان ایلام در شهرستان مهران عنوان کرد.

وی بیان کرد: ساخت نمازخانه به متراژ 100 متر مربع در دو قسمت بانوان و آقایان در سایت قدیم، نصب سامانه گرمایشی و سرمایشی و ساخت آسایشگاه برای کارکنان پایانه مرزی نیز جزو برنامه های امسال این اداره کل در سال 93 قرار گرفته است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های ایلام ادامه داد: تعمیر و نگهداری تجهیزات برقی و مکانیکی تمامی پاسگاه های پلیس راه استان ، خرید دکل روشنایی 30 متری برای پلیس راه محور های دهلران – اندیمشک ، دره شهر- پلدختر و قرارگاه پلیس راه ایلام- مهران ، خرید زمین برای پاسگاه پلیس راه آبدانان و ساخت قرارگاه پلیس راه ایلام – مهران نیز در سال جاری پیگیری خواهد شد.

وی پیش بینی کرد جابجایی مسافران توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان ایلام امسال 10 درصد افزایش یابد.

سلیمانی اضافه کرد: مرز بین المللی مهران در روزها و مناسبت های خاص با ازدیاد و تراکم جمعیت روبرو می شود و برنامه ساماندهی جابجایی مسافران از این پایانه مرزی را برای سال جاری تدوین کرده ایم.

وی بازدید ماهانه و مداوم از شرکت ها و مجتمع های ارائه خدمات بین راهی استان ، اخذ نظرسنجی از مسافران و ایجاد دفاتر جدید روستایی از دیگر طرح های سال جاری اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های ایلام گفت: تجهیز اداره گذرنامه و نهاد ریاست جمهوری مستقر در مرز مهران برای آسایش و رفاه حال مسافران ، زوار و تجار از اهمیت خاصی برخوردار است.

سلیمانی نصب دو دستگاه دوربین در محورهای چالاب – تونل آزادی و مهران ، ارتقای نرم افزار مانیتورینگ شبکه و ارائه طرح پوشش بی سیم نظارت جاده ای در شهرستان های جنوبی استان با توجه به شرایط جغرافیایی آن مناطق را از برنامه ریزی های سال جاری اداره حمل و نقل و پایانه ها برشمرد.

وی مرز بین المللی مهران را از مهمترین ظرفیت های توسعه اقتصادی استان ایلام دانست و نصب سامانه تردد ، انجام تغییرهای شبکه و اجرای مرحله نخست طرح جامع ITS را از برنامه های این اداره کل برای آسانی تردد و رفاه حال مسافران اعلام کرد.

وی ادامه داد: استفاده از روش های نوین در حمل و نقل و ارتباطات امروزه در کانون توجه مسوولان کشورهای مختلف قرار گرفته و اداره حمل و نقل و پایانه های ایلام نیز در این راستا نصب تجهیزات فیبرنوری به منظور افزایش پهنای باند ، عقد قرارداد نگهداری تجهیزهای ITS ، بهره برداری از ارتباط 3MB اینترانت مرکز مدیریت راه ها ، برگزاری مناقصه ثبت تخلف ها و برگزاری یک هزار و 934 نفر ساعت ( 130 نفر دوره ) را تاکنون اجرا کرده است.

سلیمانی بیان کرد: طرح ایمن سازی آموزشی و فیزیکی مدارس به مقدار 30 درصد و با اعتبار یک میلیارد و 550 میلیون ریال امسال در برخی مدارس استان اجرایی می شود.

وی اظهار کرد: همچنین طرح گسترش ایمن سازی موتورسیکلت سواران به مقدار 30 درصد و با اعتبار 800 میلیون ریال ، ایمن سازی عابران پیاده با اعتبار 450 میلیون ریال و گسترش عملکرد کنترل اضافه تناژ به مقدار 15 درصد از برنامه های سال 93 این دستگاه اجرایی خواهد بود.

استان ایلام با 20 هزار کیلومتر مربع گستره دارای یک هزار و 557 کیلومتر راه دسترسی شامل 42 کیلومتر بزرگراه ، 591 کیلومتر راه اصلی ، 867 کیلومتر راه فرعی و 55 کیلومتر راه درون شهری است و در مجموع 1.9 درصد کل جاده های کشور در این استان قرار دارد. ک/3

540

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.