سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۷:۲۵

معاون سیاسی‌امنیتی استانداری چهارمحال‌وبختیاری با تاکید بر لزوم شناخت مدیران از عوامل بحران‌زا در حوزه مدیریتی خود، افزود: تا زمانی که این شناخت…

معاون سیاسی‌امنیتی استانداری چهارمحال‌وبختیاری با تاکید بر لزوم شناخت مدیران از عوامل بحران‌زا در حوزه مدیریتی خود، افزود: تا زمانی که این شناخت وجود نداشته باشد نمی‌توان بحران را مدیریت و ساماندهی کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه چهارمحال‌وبختیاری- خدابخش مرادی در کارگروه تخصصی مربوط به مدیریت مقابله با بلایای طبیعی، گفت: دنیا امروز با تغییر رفتارها، سبک زندگی و تغییر عملکرد انسان در حوزه‎های مختلف مواجه است.

وی اظهار کرد: در گذشته در کشور ایران قالب فعالیت‌های مردم کشاورزی و دامپروری بود اما با گذشت زمان و تغییر زندگی مردم از عشایری به روستایی و بعد شهری سبب تغییراتی در محیط طبیعی شد که این امر در کنار محاسن خود آسیب‌های زیادی به طبیعت و محیط زیست وارد کرد.

مرادی با اشاره به پیچیدگی سبک زندگی بشری با پیشرفت علم و فناوری، تصریح کرد: این تغییر سبک زندگی سبب افزایش حساسیت کار در مدیریت بحران و وقایع و حوادث ناشی از آن شده است.

وی با بیان اینکه عوامل بحران صرفا طبیعی نیستند، خاطرنشان کرد: امروزه تنها عوامل طبیعی ایجاد بحران نمی‌کنند بلکه بسیاری از موارد سوءمدیریت‌ها سبب ایجاد بحران می‎شوند.

مرادی با تاکید بر لزوم شناخت مدیران از عوامل بحران‌زا در حوزه مدیریتی خود، افزود: تا زمانی که این شناخت وجود نداشته باشد نمی‌توان بحران را مدیریت و ساماندهی کرد.

وی با بیان اینکه برخی قوانین و بخشنامه‌ها نیز برخی اوقات بحران ایجاد می‌کنند، تصریح کرد: باید در تنظیم قوانین و بخشنامه‌ها ویژگی‌های محلی احصا و بعد از آن ابلاغ شود.

مرادی با اشاره به اهمیت نظارت بر حسن اجرای وظایف دستگاه‌های اجرایی خاطرنشان کرد: در مجموعه وزارت و سازمان‌های استانی نظارت بسیار اهمیت دارد چراکه سبب می‌شود تا آسیب‌ها کمتر شود.

وی با تاکید بر لزوم شناسایی نیازها و توانمندی‌ها در راستای تعادل بخشی به جامعه افزود: ابتدا باید مدیران در حوزه مسئولیت و ماموریت خود نیازها راشناسایی کنند تا بتوانند بین نیازها و توانمندی‌ها در راستای رضایتمندی جامعه تعادل را برقرار کنند.

مرادی اظهار کرد: مدیریت زمان و آسیب‌شناسی حوادث گذشته از اصول اساسی مدیریت بحران هستند چراکه در بحران‌هایی که خسارت جانی بالا است علت اصلی آن عدم مدیریت صحیح و عدم ایجاد هماهنگی و تفکیک نقش‌ها بوده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *